Алкоголь, жир, цукор і лікарські речовини, в надлишку споживані сучасними людьми, можуть вкрай негативно впливати на роботу печінки. При невеликих пошкодженнях цей орган до нашої радості може відновлюватися самостійно. Але серйозні порушення можуть викликати незворотні процеси.
Які ж симптоми можуть вказувати на те, що печінка хвора?
Геморой. Коли печінка захворює, це може сприяти підвищенню тиску і в зв’язку з цим викликати розширення вен в органах і приводити до появи геморою. Вени розширюються для того, щоб перенаправити тиск від портальної вени, яка є основною веною, що веде до печінки. Через це може виникнути небезпечна кровотеча. На нього вказує темний стілець смолистого виду.
Роздутий живіт. У разі цирозу печінки в черевній порожнині може накопичуватися більшу кількість рідини, що призводить до здуття живота. Подібний симптом-асцит – є типовим, хоча і не для ранніх термінів цієї недуги.
Свербіж. Як саме свербіж шкіри пов’язаний з проблемною печінкою, точного пояснення поки немає. Імовірно, в результаті захворювання цього внутрішнього органу порушується його виробництво жовчі для розщеплення жирів і в результаті в епідермісі підвищується вміст токсичних жовчних кислот. Сверблячка як симптом порушень в печінці може варіюватися від досить легкого почісування, до болісного нестерпного свербіння, що порушує звичне життя.
Біль у верхній частині живота. Сама печінка не болить, але на неї можуть вказувати болі, що віддають в інші органи. Так, якщо людина відчуває тиск або пульсуючий біль над печінкою, слід звернутися до лікаря. Якщо напередодні ви багато випили або з’їли, потрібно дозволити печінці відпочити. Для цього пийте більше води і їжте артишоки, які покращують вироблення жовчі.
Збільшення ваги. Якщо ваги показують на кілька кілограмів більше, швидше за все, печінка була перевантажена великою кількістю солодкої або жирної їжі. Вона не змогла переробити всі токсини, і вони відклалися в жирових клітинах. Їжте більше клітковини – вона допомагає печінці краще справлятися з функцією детоксу.