Печінка здатна регенерувати, але в цьому їй краще допомагати, оскільки в звичайному житті орган часто перевантажений. Існують продукти, які зменшують навантаження на печінку і сприяють її прискореному відновленню.
Якщо останнім часом вас переслідує постійне відчуття втоми, слабкості і апатії, це може говорити про те, що в організмі занадто високий вміст потенційних токсинів – печінка погано справляється з детоксом.
Ця залоза контролює обмін речовин і енергетичний баланс, регулює метаболізм цукру, білка і жиру. Крім того, відповідає за згортання крові і формування важливих білків, гормонів, антитіл, підтримує травлення шляхом виробництва жовчних кислот і є основним органом-чистильником в організмі: вона фільтрує і пов’язує токсини, алкоголь, ліки, кінцеві продукти обміну речовин. Чим менше їх вміст в нашому тілі, тим краще ми себе почуваємо, молодше виглядаємо.
У той же час алкоголь, жирна їжа, мінімум фізичної активності ведуть до виснаження печінки, що незабаром неминуче призводить до проблем у всьому організмі. На щастя, печінка стійка до впливу багатьох несприятливих факторів, в разі незначних пошкоджень швидко регенерує. Але такому відновленню залози потрібно допомагати – послаблювати навантаження. У тому числі вживаючи в їжу деякі продукти, що сприяють детоксикації організму. Найкраще це виходить у Гірких овочів, зелені, буряка, куркуми і не тільки.
Гіркі овочі. Артишок, брюссельська капуста, шавлія стимулюють вироблення жовчі. В результаті міститься в їжі жир розщеплюється краще; в крові знижується рівень ліпідів.
Буряк. Багатий антиоксидантами і містить багато фітохімічних елементів: наприклад, пектин, який допомагає печінці швидше звільнятися від токсинів і відновлюватися.
Броколі. Один з кращих натуральних продуктів, що вміщають максимум антиоксидантів і клітковини, а також велика кількість хлорофілу – зеленого пігменту, що виводить з тіла небезпечні речовини, які забруднюють його. Броколі стимулює роботу печінки, сприяє очищенню товстої кишки, активізує метаболізм. Готувати слід на пару не більше 5-10 хвилин, щоб зберегти всі вітаміни і мінерали.
Зелені листові овочі. Містять першокласний набір активних інгредієнтів (вітаміни С і Е, фолієва кислота, селен, бета-каротин), що захищає від інфекцій і допомагає звільнятися від токсинів. При готуванні їх потрібно бланшувати максимально короткого часу і не виливати воду після варіння.
Куркума. Одна з найкращих спецій для відновлення печінки. Куркума стимулює процеси метаболізму і травлення, допомагає органу легше переробляти жир. Для цього корисно щоранку приймати по половині чайної ложки порошку, запиваючи склянкою теплої води.