U-News » Політика » Коли приймуть закон про мобілізацію
Всі новини

Коли приймуть закон про мобілізацію

 

До законопроекту про мобілізацію подали понад 1300 правок, загалом їх може бути понад 1500.

 
Законопроект про мобілізацію було прийнято у першому читанні 7 лютого, а ось його розгляд у другому читанні відкладається. До законопроекту вже подали понад 1300 поправок, і ця кількість може ще збільшитися. Коли ж голосуватимуть за резонансний законопроект?
 
Дуже багато правок
 
21 лютого завершиться реєстрація поправок, після цього їх ще мають розглянути в комітеті.
 
  "Завтра закінчується день подачі правок, тільки після цього голова має призначити засідання комітету з розгляду правок, я не скажу зараз, яка там точна цифра, але точно понад 1300, тому це займе, я думаю, тиждень не менше в комітеті. І тільки після цього можна буде говорити про те, щоб його виносити до зали 1300 правок, їх потрібно розглядати кожну одну за одною, групувати, розуміти, що змінюватиметься", - зазначає Чернєв.
 
На думку нардепа від Голосу Ярослава Железняка, правок буде понад 1500.
 
“На цей пленарний тиждень редагування навіть звести не встигнуть. Тому голосування у другому буде не раніше 6-8 березня”, - прогнозує Желєзняк.
 
Бізнес хвилюється
 
Провідні бізнес-асоціації України вимагають внести зміни до законопроекту про мобілізацію. Вони стурбовані, що нові норми можуть завдати додаткового удару по економіці, повідомляє Reuters.
 
"Бізнес просить парламент не паралізувати економіку країни новим мобілізаційним законодавством. Необхідний баланс між військовим фронтом та економікою", - йдеться у заяві Європейської Бізнес Асоціації.
 
Українська Рада Бізнесу, яка об'єднує понад 100 асоціацій, у своїй заяві зазначила, що деякі критичні зауваження були враховані, але закликала вилучити інші пропозиції, які можуть нашкодити бізнесу, який вже працює в режимі "виживання".
 
Рада виступає проти таких речей, як дозвіл військовим вилучати приватні транспортні засоби для військових потреб без належного нагляду, а також проти ідеї надсилання повісток через Інтернет.
 
Серед іншого, компанії, які постачають озброєння для збройних сил, також повинні мати можливість запобігти заклику всіх своїх співробітників на військову службу.
 
Бізнес-асоціації України закликають владу до більш прозорого та зрозумілого механізму надання відстрочок від призову для критично важливих працівників, особливо у висококваліфікованих галузях.
 
За словами голови ІТ-асоціації Марії Шевчук, із 360 тисяч працівників ІТ-сектору, який є ключовим експортним сектором України, лише близько 1% мають відстрочку від призову до армії. При цьому близько 75% робочої сили в галузі становлять чоловіки.
 
ІТ-спільнота також турбують положення нового законопроекту, що передбачають онлайн-заклик, короткі терміни для оновлення особистої інформації в Інтернеті, а також скасування відстрочки для тих, хто навчається за другою освітою.
 
"Ми наполегливо закликаємо владу до діалогу з бізнесом, щоби нас почули. Ми могли б розвиватися, платити більше податків, забезпечувати армію, адже зараз існують проблеми з донорською підтримкою в цілому", - зазначила Шевчук.
 
Питання аспірантів
 
Комітет Верховної Ради з питань освіти та науки рекомендував виключити з урядового законопроекту про мобілізацію норму про аспірантів-контрактників. Законопроект пропонував виключити звільнення від призову для аспірантів, які навчаються на контракті. Депутати з освітнього комітету обіцяють не допустити цього.
 
Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Підвищений холестерин. Декілька натуральних способів очистити судини
28 466
Тромбоз: 7 симптомів, які не можна ігнорувати
27 630
Модель пролетіла 1852 км заради зустрічі з хлопцем, який не прийшов на побачення (фото)
17 491
Потягли надгробок з цвинтаря вартістю 2 мільйони: поліція спіймала злодіїв-невдах і з'ясувала неймовірне
14 611
Найсильніша людина світу Василь Вірастюк ефектно “перепросив” перед Іво Бобулом: і Потапу теж дісталося
12 078
Чому цей розкішний будинок продають всього за 10 доларів: причина вас вразить
11 070
Які авто майже нереально продати в Україні: дорога тільки на металобрухт
10 014
Безугла показала свою повістку: як відреагувала Мережа
9 337
Трамп найняв помічницю, яка ходить за ним із принтером, щоб на ходу друкувати добрі новини
9 285
Каша на сніданок: з чим не можна поєднувати гречку, попередила лікарка
9 090
Продукти, які потрібно їсти кожній людині для підтримки здоров’я суглобів
9 043
Названо дешевий напій, котрий очищає кров від надлишків цукру
8 714
Названа спеція, яка захищає від хвороб серця і раку
7 974
8 важливих запитань, які батьки повинні поставити своїм дітям

Усі батьки бажають своїм дітям тільки найкращого. Щоб ...

Кардіолог назвала стан у жінок, коли потрібно частіше обстежувати серце

Ризик серцевих захворювань зростає у всіх із віком, але у ...

5 найгірших фінансових помилок подружніх пар та як їх уникнути

Робити фінансові помилки – звична справа і багато в чому ...