U-News » Здоров'я » 5 простих порад, що почати робити вже зараз для легкого схуднення до літа
Всі новини

5 простих порад, що почати робити вже зараз для легкого схуднення до літа

Готуй сани влітку, а фігуру до відпустки… взимку! Разом з лікарем розбираємо, як без стресу та шкоди для власного організму досягти постаті мрії.

Схуднення – набагато складніший процес, який стосується всіх систем нашого організму. Як скинути вагу без стресів і надовго утримати результат, ми запитали лікаря-ендокринолога, Петренко Віталіну.

Схуднення – це не косметологічна процедура з wow-ефектом

Перш ніж почати худнути, варто правильно настроїти своє мислення. Найчастіше ми худнемо у ситуаціях, коли потрібно особливо добре виглядати – перед важливими заходами чи відпусткою.

Однак завжди варто пам’ятати, що схуднення – це не косметологічна процедура, яку ми робимо “в моменті”, щоб добре виходити на фото та ловити захоплені погляди.

Зниження ваги зачіпає всі процеси нашого організму. Різкі стрибки як сильного дефіциту калорій чи екстремальних фізичних навантажень позбавляють його можливості поступово переналаштуватися і перерозподілити ресурси тіла. Ти відчуваєш стрес і організм його теж відчуваєш. Зрештою, всі опиняються у програші.

Щоб зробити процес схуднення максимально комфортним для тіла, рекомендується розпочинати задовго до запланованої відпустки. За цей час ти зможеш виробити корисні звички та привести тіло до постійної, здорової та приємної ваги.

Основа всього

Детокс після зими – це концепція, заснована на ідеї очищення організму та відновлення його балансу. Його метою є покращення обміну речовин, зниження ваги та підвищення загального стану здоров’я.

На відміну від популярних детокс-програм, він передбачає радикального обмеження їжі чи тривалого голодування. Натомість він заснований на наукових принципах і стратегіях, які допомагають організму ефективно функціонувати в умовах міжсезоння.

В основі, звичайно ж, лежать два основні принципи, які допоможуть розпочати програму – це харчування та фізична активність.

Збалансоване харчування включає правильне поєднання білків, вуглеводів і жирів, а також достатню кількість поживних речовин. Їх багато в овочах, цілісному зерні, рибі та птиці.

Овочі та фрукти також є важливим компонентом детоксу. Вони багаті на поживні речовини, а також волокна, які допомагають поліпшити травлення та контролювати апетит. Дослідження показують, що збільшення споживання овочів та фруктів пов’язане зі зниженням ризику розвитку ожиріння та метаболічних захворювань.

Також разом із коригуваннями харчування, рекомендується одразу включити до свого режиму різні види активності: прогулянки на свіжому повітрі, заняття у тренажерному залі чи домашні тренування.

Про що ти не знала

Харчування та фізична активність – далеко не єдині аспекти плавного схуднення без стресу. Нижче ми зібрали для тебе топ із найважливіших порад, які допоможуть скинути вагу без зривів та жорстких поневірянь.

Постарайся налагодити режим сну і менше нервувати

Стрес активує гормональні та нейрохімічні механізми, які можуть сприяти набору ваги. Один із ключових гормонів, пов’язаних зі стресом, — кортизол. Підвищені рівні кортизолу, характерні для стресових ситуацій, можуть призвести до посилення апетиту та підвищення споживання їжі, особливо висококалорійної та багатої на вуглеводи.

Ми розглядаємо дію хронічного, затяжного стресу, який призводить не тільки до виснаження нервової системи та порушення сну, але й сприяє нагромадженню жиру в ділянці живота.

Один з гормонів, пов’язаних з регуляцією апетиту та насичення – це лептин. Він, своєю чергою, тісно пов’язані з якістю нашого сну. Його недолік може призвести до порушення чутливості рецепторів до рівня лептину, що викликає відчуття голоду та підвищує бажання споживати висококалорійну їжу.

Крім того, недолік сну може підвищити рівні греліну – гормону, який стимулює апетит і підвищує бажання споживати їжу, особливо багату на вуглеводи та жири.

Щоб уникнути неприємних наслідків, важливо слідувати регулярному режиму сну та застосовувати стратегії управління стресом, такі як медитація, йога або глибоке дихання.

Приймай магнієві ванни

Магнієва сіль широко відома, як доступний засіб для розслаблення та схуднення. Однак тут варто зазначити, що ефект зниження об’ємів тіла триває не надто довго. Магній, як і будь-яка сіль, витягає з організму воду. Однак поступово вона повертається. Тому сподіватися на сіль як засіб для схуднення не варто. Це, швидше, може стати приємною щотижневою процедурою, що коригує і розслаблює.

Для проведення магнієвої ванни достатньо додати близько 1-2 чашок магнієвого сульфату в теплу воду і добре розмішати, щоб сіль повністю розчинилася. Потім можна прийняти ванну протягом 20-30 хвилин.

Пий достатню кількість води

Багато хто забуває пити достатню кількість води, проте гідратація залишається важливим аспектом детоксу та підтримання оптимального обміну речовин. Рекомендується пити щонайменше 8 склянок води протягом дня.

Здай аналізи та пройди обстеження щитовидної залози
Дефіцит чи надлишок певних речовин у нашому організмі також може спричинити набір ваги. Коригування допоможуть переналаштувати організм, і зробити процес схуднення ще легшим та приємнішим.

Нижче два найважливіші чек-апи:

  • Рівень глюкози: зимовий період часто супроводжується підвищеним споживанням їжі, особливо солодощів та вуглеводів. Перевірка рівня глюкози у крові може допомогти виявити ранні ознаки діабету чи порушень обміну вуглеводів.
  • Обстеження щитовидної залози: щитовидна залоза відіграє важливу роль у регуляції обміну речовин. Зимовий період може спричинити її функцію. Обстеження щитовидної залози, включаючи вимірювання рівня гормонів щитовидної залози (Т3 вільний, Т4 вільний, ТТГ) допоможе виявити можливі порушення.
Читай U-News в Google News

Читають Коментують
"Гостра помста": жінка оригінально провчила свого колегу за постійну крадіжку її обідів
25 545
Чоловік включив музику для стада корів: він й гадки не мав, що може статися далі
21 886
Експерти визначили крупу, яка допомагає нормалізувати рівень цукру в крові
18 425
Вийшло не страшно, а смішно: у мережі з'являються меми про російський "Орешник"
16 081
Російському диктатору Путіну під час розповіді про “Орешник” руки “приклеїли” до столу
16 063
Астронавтка так стогнала в космосі, що цей момент було наказано видалити
15 816
Полякова на концерті у Полтаві пофліртувала з військовим. Його дружина відреагувала
15 025
Мама запитала 2-річну дочку, чи вона хороша дівчинка: такої відповіді ніхто не очікував
11 556
Найкорисніші продукти для людей старше 50 років від тиску, холестерину і раку
10 171
Політик осоромився на трибуні ООН, намагаючись напитися води просто з графина
9 988
Названо найшкідливіший для сердечників сир
9 892
Говорить англійською, російською, але не українською: Камалія показала своє спілкування з підрослою донькою
9 615
Рубль впав до мінімуму за два роки. Яскраві меми
8 557
6 протизапальних продуктів, щоб зменшити біль при артриті
0
Хлопець знайшов чудовий спосіб, як відучити кішку лазити по столу
0
Історія Антуана де Сент-Екзюпері: байопік про письменника і пілот вийде в 2025 році
0
Юлія Саніна з The Hardkiss озвучила персонажку в «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»
0
Міс планета-2024: українка здобула один з титулів конкурсу
0
Від перспективного підлітка до лідерки “The Hardkiss”: як змінювалась Юлія Саніна за часи своєї кар’єри
0
Кіра Найтлі розповіла про душевну травму
0
“Впасти на дно”: 35-річна Ксенія Мішина дала слушну пораду жінкам, які не можуть перестати їсти
0
ЗСУ отримають найпопулярнішу броньовану техніку як у армії США: деталі
0
Працює лише ліва? У Путіна знову помітили дивину з правою рукою
0
Житимуть мінімум 20 років: "королівська" порада по догляду за орхідеями
0
Навіщо на дачі всюди сіяти петрушку, що від цього буде
0
На Луганщині внаслідок роботи українських воїнів окупанти не дорахувалися БМ-21 "Град"
0
Гінеколог у Києві: турбота про жіноче здоров’я у клініці Diavita

  Жіноче здоров’я — це важлива складова гарного ...

Перед варінням проткніть яйце голкою: лайфгак від професійних кухарів

Розповідаємо, навіщо перед варінням яйця проколювати ...

Що категорично не можна сушити на батареї: це треба запам'ятати

У холодну пору речі важко сушаться на балконі чи на свіжому ...