Інший її варіант, так звана зелена середземноморська дієта, включає ті ж основні принципи, що і традиційна середземноморська дієта, але з акцентованішим упором на вживання овочів, особливо зелених листових овочів, таких як шпинат, калі, салат і броколі.
Ці овочі багаті на вітаміни, мінерали, антиоксиданти та інші поживні речовини, які сприяють зміцненню здоров’я, захищають від багатьох хронічних захворювань і допомагають зменшити вісцеральний жир, передає МедПравда.
Це демонструє масштабне клінічне дослідження, яке тривало 18 місяців. У ньому взяли участь 294 особи, які мали зайву вагу, віком від 50 до 55 років. Усіх респондентів поділили на три групи. Учасникам першою було призначено традиційну середземноморську дієту. Учасникам другої — зелена середземноморська дієта, та учасникам третьої — здорове харчування.
Вже за пів року вдалося побачити переваги зеленої середземноморської дієти для схуднення. Люди, які дотримувалися її, змогли схуднути на 6,2 кг, а їхня талія зменшилася на 8,6 см. Ті, хто слідував середземноморській дієті, змогли схуднути на 5,4 кг, а їхня талія стала вузькою на 6,8 см. Найгірший результат спостерігався в учасників третьої групи. На здоровому харчуванні їхня талія зменшилася лише на 4,3 см.
Після закінчення експерименту вдалося отримати подальші підтвердження переваг зеленої середземноморської дієти. Як виявилося, вона сприяла зниженню вісцерального жиру на 14%, тоді середземноморська дієта — на 7%, і здорове харчування лише — на 4,5%.
Особливості зеленої середземноморської дієти
- Виключіть м’ясо з раціону. Замініть його овочами, багатими на білок (соя, квасоля, шпинат, броколі, петрушка);
- не їжте оброблені харчові продукти;
- виключіть рафіноване борошно;
- щодня з’їдайте 28 г горіхів;
- випивайте три-чотири чашки зеленого чаю щодня.
Перш ніж змінити раціон, обговоріть це з лікарем або дієтологом, щоб переконатися в безпеці дієти для здоров’я.
Результати дослідження опубліковані у журналі BMC Medicine.