Дружні стосунки цінніші за гроші. Тому, якщо ваш приятель заборгував вам певну суму, запропонуйте кілька варіантів повернути борг.
Напевно, немає нічого більш стресового, ніж просити у приятеля повернути гроші, які він позичив. В результаті ми часто терпляче і мовчки чекаємо, коли це станеться, боячись зруйнувати дружбу, передає borg.expert.
News Bytes пише:
Уникайте конфронтації
Збираючись попросити повернути борг, не налаштовуйтесь на конфлікт. Такий підхід може закінчитися тим, що ви залишитеся і без грошей, і без друга. Натомість натякніть або опосередковано згадайте про борг.
Створіть ситуацію терміновості
Чи це реальна, чи придумана ситуація, створіть відчуття терміновості, щоб повернути гроші. Це може бути м’яке нагадування, якщо він дійсно забув про рахунок, або переконливе прохання здійснити операцію у найкоротший термін. При цьому не створюйте паніки, встановлюючи крайній термін.
Дозвольте заплатити за себе
Якщо сума, яку ви позичили, може бути повернена в інший спосіб, зробіть це. Ця порада також працює, якщо ви сплатили рахунок під час зустрічі в ресторані (кафе), а він не надіслав вам свою частку, як обіцяв. Крім того, намагайтеся уникати прямолінійності, будьте дуже чемним і жартівливим.
Відмовтеся від деяких видів діяльності
Якщо натяки не змінили ситуацію, ви можете відмовитись від запланованих заходів або зустрічей, пославшись на своє фінансове становище. Наприклад, на отримане запрошення ви можете відповісти: “Я б із задоволенням приєднався до вас, але зараз у мене дуже мало грошей”. Якщо ваш друг вловить цю репліку, він зможе згадати і про рахунок.
Будьте гнучким
Дружні стосунки цінніші за гроші. Тому, якщо ваш приятель заборгував вам певну суму, запропонуйте кілька варіантів повернути борг. М’яко нагадайте про угоду та повідомте про терміни та різні способи погашення боргу, щоб він міг спланувати це відповідним чином і вибрати те, що найкраще підходить для обох.