Іран може напасти на Ізраїль з дня на день. США попередили, що це може статися в будь-який момент після удару ізраїльської армії по будівлі іранського консульства в Сирії.
Крім того, внаслідок ударів у секторі Гази загинули троє синів і троє онуків одного з ватажків угруповання ХАМАС. Про це повідомили палестинські та арабські ЗМІ, а пізніше підтвердили й в пресслужбі ЦАХАЛ.
Лідер бойовиків заявив медіакомпанії “Аль-Джазіра”, що навіть загибель родичів не змусить керівництво ХАМАС відступити від своїх планів, інформує FREEДОМ.
Ліквідації трьох синів ватажка ХАМАС передував ще один удар по союзниках терористичної організації. 1 квітня консульство Ірану в Сирії атакували винищувачі.
Унаслідок ракетного удару семеро членів іранського Корпусу вартових Ісламської революції загинули. Серед них — високопоставлений бригадний генерал і його заступник. Іран і Сирія звинуватили в ударі Ізраїль.
Попри те, що ЦАХАЛ те, що сталося, не прокоментував, духовний лідер Ірану пригрозив Ізраїлю ударом у відповідь.
У Тель-Авіві, повідомляють у ЗМІ, готуються до ймовірного нападу з боку Ірану або його проксі.
“Ми знаємо, як за попередній час неодноразово з’являлася інформація, що, нібито, от-от Іран готується завдати удару по Ізраїлю, але поки що цих ударів не відбувалося, і знову ж таки, не зрозуміло, в якому форматі буде цей удар”, — зазначає експерт з міжнародної політики, доцент Київського національного університету імені Т. Шевченка Петро Олещук.
Попри те, що останнім часом Вашингтон закликав Тель-Авів піти на поступки в переговорах щодо припинення вогню в секторі Газа, після нещодавніх залякувань з боку Ірану, у США відповіли однозначно. Білий дім готовий і далі допомагати забезпечувати безпеку Ізраїлю.
“Вони погрожують завдати серйозного удару по Ізраїлю. Як я сказав прем’єр-міністру Нетаньягу, наша прихильність забезпеченню безпеки Ізраїлю від цих загроз з боку Ірану і його сателітів є залізною. Дозвольте мені сказати це ще раз: залізною. Ми маємо намір зробити все можливе, щоб захистити безпеку Ізраїлю”, — заявив президент США Джо Байден.
“Вашингтон відіграє роль головного стратегічного партнера Ізраїлю і країни, для якої Ізраїль є головним партнером у регіоні. Природно, що вони робитимуть подібні заяви, і Іран повинен сприймати ці заяви серйозно, це особливість, знову ж таки, американської політики — ми, наприклад, не знаємо, який масштаб втручання буде з боку США в разі, якщо подібний напад буде здійснено, але США повинні демонструвати, що відповідь буде максимально серйозною”, — пояснює Олещук.
У прямій військовій конфронтації між країнами сумнівається більшість аналітиків. Потенціал Ізраїлю та його союзництво зі США відлякує ворогів від великої війни з Тель-Авівом. Однак про спокій у регіоні в найближчому майбутньому навряд чи можна говорити.
Експерти в галузі безпеки не виключають і того, що Іран може використати кіберпростір, щоб помститися Ізраїлю. Тим більше, що протягом останніх півтора десятиліття між країнами триває кібервійна.
Сьогодні, 12 квітня, можливий напад Ірану на Ізраїль обговорили під час телефонної розмови міністри оборони США та єврейської держави. Як повідомляє Пентагон, Ллойд Остін запевнив Йоава Галланта у стійкій американській підтримці безпеки Ізраїлю.
Керівники оборонних відомств також обговорили алгоритм дій на тлі очікуваної атаки. Це вже друга їхня розмова за останній тиждень.
США вважають, що загроза нападу реальна. Про це заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Сполучених Штатів.
Також стало відомо, що сьогодні приблизно 40 ракет з Лівану було випущено по півночі Ізраїлю, — деякі з них були перехоплені. Решта — впали на відкритій місцевості. Про це повідомила армія ЦАХАЛ.