Найближчим часом ділянка на вул. Прорізній, 25-А в столиці має стати власністю ТОВ “Златовлад” – компанії, засновником якої у 2003-2015 роках був відомий український футболіст та функціонер Андрій Шевченко.
Відповідне рішення було прийнято Київрадою минулого тижня. Цю землю компанія отримає для реставрації садиби Флігеля ХІХ століття під офісний центр, при цьому – із розтермінуванням платежу.
Примітним є те, що раніше КМДА збиралася продати вказану ділянку під реконструкцію цієї будівлі, але врешті-решт, після обурення громадськості, до сесійної залі відповідний проєкт рішення надійшов у суттєво відкоригованому вигляді.
Найближчим часом столична влада може продати ТОВ “Златовлад” земельну ділянку на вул. Прорізній, 25-А в Шевченківському районі.
Відповідне рішення було прийнято Київрадою під час пленарного засідання від 11 квітня 2024 року – за це проголосували 72 депутати. Суб’єктами подання відповідного проєкту рішення №08/231-1333/ПР від 26 жовтня 2023 року виступили заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень Петро Оленич і Департамент земельних ресурсів КМДА.
Йдеться про ділянку площею 0,09 га з кадастровим номером 8000000000:76:023:0012. Вона була сформована за рахунок декількох ділянок, у тому числі ділянки площею 0,04 га, користувачем якої, відповідно до укладеного в 2009 році договору на право постійного користування, є комунальне некомерційне підприємство (КНП) “Міський медичний центр проблем слуху та мовлення “СУВАГ”. Даному закладу земля була відведена столичною міськрадою для експлуатації та обслуговування будинку поліклініки на вул. Володимирській, 43-а.
ТОВ “Златовлад” планує отримати всю цю землю з цільовим призначенням “для реставрації та реабілітації нежитлових будівель під офісний центр з магазинами, рестораном та підземною автостоянкою”. Загальна викупна вартість даної ділянки має скласти 15,3 млн гривень, з яких 1,99 млн гривень компанія ще в 2014 році перерахувала до міського бюджету в якості авансового платежу. При цьому, ТОВ “Златовлад” отримало від міської влади право на розтермінування виплати решти коштів строком на 3 роки.
Як зазначено в пояснювальній записці до затвердженого проєкту рішення, на цій землі знаходяться дві споруди, власником яких є ТОВ “Златовлад”. Нежитлова будівля (літ. “А, Б”) площею 1046,1 кв. м. офіційно має охоронний статус. В документі зазначається, що це – щойно виявлений об’єкт культурної спадщини “Будинок прибутковий” (1891-1896 рр.), який Головне управління охорони культурної спадщини КМДА ще в червні 2011 року внесло до Переліку об’єктів культурної спадщини. Нагадаємо, цей об’єкт відомий як “флігель садиби Грубера”. Друга будівля – це нежилий будинок (літ. В) площею 563,4 кв. м., який, за інформацією Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, не перебуває на обліку як пам’ятка або щойно виявлений об’єкт культурної спадщини. При цьому, що цікаво, ця споруда офіційно має адресу “вул. Володимирська, 43”.
Також в документі повідомляється, що, відповідно до Генерального плану Києва, ця земля за функціональним призначенням належить до території громадських будівель та споруд. Разом з тим, в пояснювальній записці, із посиланням на листи Міністерства культури та інформаційної політики України від січня та жовтня 2023 року, уточнюється, що дана ділянка знаходиться в історичному ареалі Києва і на території буферної зони об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Київ: Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра”, але не входить у межі території пам’ятки археології національного значення “Культурний шар “Ярослава”.
У зв’язку з цим рішенням передбачено, що майбутній власник даної ділянки, зокрема, має отримати дозвіл на земляні роботи в центральному органі виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини і проводити такі роботи під обов’язковим наглядом фахівців-археологів. Крім того, ТОВ “Златовлад” має поінформувати Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “про намір здійснення містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини у разі необхідності проведення таких робіт”
Як повідомляла zagorodna, раніше проти цього землевідводу активно протестувала столична громадськість. Це було пов’язано з тим, що у початковому варіанті проєкті рішення передбачалося, що ділянка буде продана під реконструкцію флігеля садиби Грубера, а київські пам‘яткоохоронці вказували на те, що, згідно з українським законодавством, такі споруди дозволено лише реставрувати. Рішення щодо “переписування” цільового призначення було ініційовано комісією Київради з питань збереження та захисту культурної спадщини – відповідна рекомендація була надана нею в листопаді 2023 року. Таким чином, вимога громадськості стосовно того, що ця земля не може бути приватизована саме під вищезгадані цілі, була виконана.
Зазначимо, під час проходження цього проєкту рішення по комісіям Київради лунали заклики до видатного українського футболіста і тренера Андрія Шевченка (26 вересня 2023 року був призначений радником Президента України Володимира Зеленського) стосовно того, щоб він не знищував історію. Це пояснювалося з тим, що саме з персоною Шевченка багато хто і досі пов‘язує ТОВ “Златовлад”. Нагадаємо, він був зазначений як співзасновник даної компанії в 2003-2015 роках, а її нинішній власник Сергій Кравченко в 2004-2006 роках був керівником благодійної організації (БО) “Фонд Андрія Шевченка”.