Існуючі способи оцінки готовності курячого м'яса не гарантують безпечний для людини рівень вмісту патогенних бактерій. У курці можуть бути такі потенційно небезпечні для людини мікроорганізми, як сальмонела та кампілобактер.
Відповідно, щоб позбутися їх, м'ясо курки необхідно піддати термічній обробці. Але вона може бути дуже різною як за інтенсивністю, так і за тривалістю, тобто велика ймовірність, що курка не прогріється потрібною мірою і бактерії не загинуть, повідомляє Plos One.
Опитування, зроблене вченими, що багато людей оцінюють готовність курячого м'яса за кольором м'яса та внутрішнім соком. Але такі методи що неспроможні гарантувати відсутність патогенних бактерій.
"Колір м'яса змінюється вже при 55-70 градусах Цельсія, а цієї температури недостатньо, щоб знищити небезпечні мікроби. Спеціальні термометри для м'яса теж не вирішують проблему, тому що бактерії можуть бути в різних місцях курки. Лабораторні дослідження показали, що найбезпечніший спосіб приготування курки – це перевірка готовності у найширшому місці курячої тушки. М'ясо має стати волокнистим і втратити глянцеві відтінки», - повідомили вчені.