Очільник "бюджетної" комісії Київради Андрій Вітренко стверджує, що міськрада обговорює створення комунального підприємства "Київводоканал" замість однойменного приватного товариства, але це покладе борги останнього на плечі киян у вигляді збільшених тарифів на водопостачання.
Стан міських водопровідних мереж у Києві незадовільний, а воду з кранів пити небезпечно. Аварійність водопровідних мереж столиці становить 80% через неякісну роботу ПрАТ "Київводоканал", якому КМДА минулого року виділила 500 млн грн на закупівлю реагентів для забезпечення киян якісною водою. Ці кошти "Київводоканал" досі не повернув до бюджету столиці, розповідає Інформатор.
Про це заявив депутат Київради, голова "бюджетної" комісії Андрій Вітренко виданню Kyiv1. Виділення півмільярда гривень він пов'язан з тим, що позаминулого року велика кількість киян виїхала з міста через початок російської агресії, але витрати ПрАТ "Київводоканал" на приведення води до належного стану, обслуговування каналізаційних стоків та водовідведення залишались на попередньому, довоєнному рівні.
За словами депутата, міська влада намагається контролювати роботу ПрАТ "Київводоканал". Адже саме Київрада уклала договір, згідно з яким підприємство отримало доступ до мереж водопроводу, щоб не підвищувати тарифи киянам. Але наразі ситуація з інфраструктурою у місті є жахливою.
Вітренко нагадав, що зараз у Київраді обговорюють проєкт, згідно з яким буде створено комунальне підприємство "Київводоканал". Статутний капітал його складе 1,5 млрд грн, але в держави, каже Вітренко, таких коштів на водопровідні мережі немає, крім того, невідомо, коли ПрАТ поверне 500 млн грн Київраді і у якому стані приватне товариство поверне водопровідні мережі. Також депутат стверджує, що у разі, якщо Київрада вирішить створити КП "Київводоканал", буде більше ймовірності підняття тарифів на воду.
"Це перекручення фактів і маніпуляція": Київводоканал каже про якість послуг
Зрештою, у ПрАТ "Київводоканал" відреагували на слова Вітренка, виступивши зі спеціальною заявою щодо якості води. Там зазначили: інформація про те, що водопровідну воду у столиці нібито пити небезпечно, "не відповідає дійсності", є "перекрученням фактів і маніпуляцією", метою якої є дискредитація роботи водоканалу.
У ПрАТ "Київводоканал" підкреслили, що, незважаючи на труднощі, підприємство забезпечує належну якість води, що подається кінцевому споживачеві. Контроль якості здійснюється на усіх етапах підготовки - на виході з очисних споруд і у розподільчих водопровідних мережах столиці, у контрольних точках, що розташовані в усіх районах міста.