U-News » Суспільство » Воду з кранів пити небезпечно: депутат Київради каже про 80% аварійності мереж водопроводів, Київводоканал - спростовує
Всі новини

Воду з кранів пити небезпечно: депутат Київради каже про 80% аварійності мереж водопроводів, Київводоканал - спростовує

Очільник "бюджетної" комісії Київради Андрій Вітренко стверджує, що міськрада обговорює створення комунального підприємства "Київводоканал" замість однойменного приватного товариства, але це покладе борги останнього на плечі киян у вигляді збільшених тарифів на водопостачання.

Стан міських водопровідних мереж у Києві незадовільний, а воду з кранів пити небезпечно. Аварійність водопровідних мереж столиці становить 80% через неякісну роботу ПрАТ "Київводоканал", якому КМДА минулого року виділила 500 млн грн на закупівлю реагентів для забезпечення киян якісною водою. Ці кошти "Київводоканал" досі не повернув до бюджету столиці, розповідає Інформатор.

Про це заявив депутат Київради, голова "бюджетної" комісії Андрій Вітренко виданню Kyiv1. Виділення півмільярда гривень він пов'язан з тим, що позаминулого року велика кількість киян виїхала з міста через початок російської агресії, але витрати ПрАТ "Київводоканал" на приведення води до належного стану, обслуговування каналізаційних стоків та водовідведення залишались на попередньому, довоєнному рівні.

Ця сума була переведена з резервного фонду держбюджету на рахунки ПрАТ, тож і повертати кошти, згідно з договором має це товариство. Це не борг киян, це безвідповідальність керівництва ПрАТ "Київводоканал", яке в більшій своїй частині належить офшорному підприємству, кінцевого власника якого дуже складно відслідкувати, а киянам належить всього 25%, - зазначив Вітренко.

За словами депутата, міська влада намагається контролювати роботу ПрАТ "Київводоканал". Адже саме Київрада уклала договір, згідно з яким підприємство отримало доступ до мереж водопроводу, щоб не підвищувати тарифи киянам. Але наразі ситуація з інфраструктурою у місті є жахливою.

Ми постійно бачимо по всьому місту, як виникають нові гейзери води та провалля, а також велику кількість переритих комунальниками доріг для ремонту водомереж і все це говорить про незадовільний стан цих мереж. Зараз інтереси простих киян та товариства відрізняються, і я маю просте запитання: хто з киян востаннє і коли пив воду з крану? Бо питна вода з крану є однією з умов входження в ЄС, тому у столиці має бути питна вода з крану, - додає депутат.

Вітренко нагадав, що зараз у Київраді обговорюють проєкт, згідно з яким буде створено комунальне підприємство "Київводоканал". Статутний капітал його складе 1,5 млрд грн, але в держави, каже Вітренко, таких коштів на водопровідні мережі немає, крім того, невідомо, коли ПрАТ поверне 500 млн грн Київраді і у якому стані приватне товариство поверне водопровідні мережі. Також депутат стверджує, що у разі, якщо Київрада вирішить створити КП "Київводоканал", буде більше ймовірності підняття тарифів на воду.

Щодо підняття тарифів на воду зараз, то я не можу сказати, чи підвищать ціни на воду, адже Київська міська рада має справу не з державним чи комунальним підприємством, а з приватним, тому прогнозів немає, - каже Андрій Вітренко.

"Це перекручення фактів і маніпуляція": Київводоканал каже про якість послуг

Зрештою, у ПрАТ "Київводоканал" відреагували на слова Вітренка, виступивши зі спеціальною заявою щодо якості води. Там зазначили: інформація про те, що водопровідну воду у столиці нібито пити небезпечно, "не відповідає дійсності", є "перекрученням фактів і маніпуляцією", метою якої є дискредитація роботи водоканалу.

Дійсно, наразі у Києві водопровідні мережі суттєво зношені, адже ми працюємо в умовах критичного недофінансування зі збитковим тарифами, які не покривають усіх витрат і не дають можливості виконувати заміну мереж в необхідному обсязі, - зазначили у водоканалі, додавши: незважаючи на складні та небезпечні умови війни, фахівцям вдається працювати, забезпечуючи столицю питною водою і водовідведенням.

У ПрАТ "Київводоканал" підкреслили, що, незважаючи на труднощі, підприємство забезпечує належну якість води, що подається кінцевому споживачеві. Контроль якості здійснюється на усіх етапах підготовки - на виході з очисних споруд і у розподільчих водопровідних мережах столиці, у контрольних точках, що розташовані в усіх районах міста.

Наразі жодних відхилень від нормативів у водопровідній воді немає. Якість питної води відповідає чинним Державним санітарним правилам і нормам ДСанПіН, - резюмували у ПрАТ "Київводоканал".
Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Знадобилося 20 хвилин: чоловік придумав креативний спосіб провчити галасливого сусіда
30 781
Медики назвали найкориснішу для здоров’я рибу
22 665
Як позбутися старечого запаху і звідки він з’являється уже після 40 років
21 752
Чоловік не може продати будинок через сусіда та його "витвір мистецтва": що він зробив
20 867
У Мережі висміяли наречену з пишними формами через рвану сукню
16 477
Російському диктатору Путіну під час розповіді про “Орешник” руки “приклеїли” до столу
14 947
Лікар назвав ягоду, яка провокує проблеми зі здоров’ям у людей після 60 років
12 633
Жирова хвороба печінки: перші "тихі" зміни в організмі назвали лікарі
12 429
Вийшло не страшно, а смішно: у мережі з'являються меми про російський "Орешник"
11 414
Знайти 3 відмінності між картинками зможе лише найуважніший: складна загадка для розумників
11 247
Онук вирішив прибрати старий занедбаний гараж бабусі й знайшов там справжній скарб: що там було
11 111
Бабуся у масивних окулярах, яка не пам'ятає свій вік, несподівано стала зіркою мережі
10 993
Що стало з Оксаною Пекун - співачкою, яка заявляла, що "не цікава пресі"
8 609
Мама запитала 2-річну дочку, чи вона хороша дівчинка: такої відповіді ніхто не очікував
0
Чоловік знайшов унікальний спосіб, як уникнути служби в армії
0
Астрологиня назвала знаки зодіаку, які стають нестерпними у старості
0
Названо найкращі кросовери, які водії не хочуть продавати навіть через 20 років
0
Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров
0
«Райський плід». Чим шарон відрізняється від інших сортів хурми і що корисніше
0
Досвідчені дачники розповіли, навіщо посипати грядки англійською сіллю
0
Як використовувати сире молоко на городі
0
Один популярний міф про економію палива, про який автомобілістам час забути
0
Як відновити лобове скло власними зусиллями: рекомендації фахівців
0
Вчені назвали спецію, яка протидіє поширенню вірусів в організмі
0
У січні Трамп планує розпочати переговори за участю європейських країн щодо завершення війни в Україні
0
У Британії українських військових навчають знешкоджувати боєприпаси
0
Лікар розповів про спосіб пити воду, який може стати загрозою для життя

Вживання надто великого обсягу води за короткий проміжок ...

Експерти назвали прості способи боротьби з передчасною еякуляцією

Італійські експерти розповіли, які прості способи можуть ...

Чи варто брати дітей на похорон рідних: що кажуть психологи

Рішення рідних, чи вести дитину на похорон, залежить від ...