Інсулін – важливий гормон, вироблення якого дозволяє організму використовувати глюкозу для отримання енергії. Він забирає глюкозу з крові, щоб зберігати її і використовувати в якості палива. Саме ця функція інсуліну необхідна при поглинанні солодкого.
При вживанні великої кількості солодощів рівень цукру в крові зростає. Якщо це відбувається протягом тривалого часу, то підвищене споживання цукру принесе серйозної шкоди ниркам і кровоносних судинах. Клітини перестають реагувати на інсулін і поглинати глюкозу з крові. Цей стан називається інсулінорезистентність і призводить до розвитку небезпечного захворювання – діабету другого типу. Особливо сильно схильні до нього люди з надмірною вагою.
Дослідники виявили, що імунна система кишечника у людей, які страждають ожирінням, бере участь у серії реакцій, що призводять до того, що клітини перестають реагувати на інсулін. Харчування з високим вмістом жирів провокує зрушення в роботі кишечника – дисбіоз, який взаємодіє з імунною системою кишечника.
Експерименти вчених показали, що на інсулінорезіетснтность також впливає і антитіло імуноглобулін А (IgA). При ожирінні його вироблення знижується, що провокує зростання кишкових бактерій, що викликають запалення. Протизапальні білки можуть пригнічувати передачу сигналів інсуліну, а клітини перестають поглинати глюкозу. Така серія подій і призводить до безконтрольного підвищення цукру в крові.
Уникнути розвитку ожиріння і діабету допомагає правильне харчування. Скорочення жирної їжі в раціоні допоможе уникнути розмноження кишкових бактерій, що викликають хронічні захворювання.