Ветеран Другої світової війни Гарольд Теренс і його кохана Жанна Сверлін довели, що кохання вічне: у суботу вони одружилися на пляжах Дня D у Нормандії. Їхній вік — йому 100, а їй 96 — зробив весілля святом майже двох століть.
Теренс назвав цей день «найкращим днем у своєму житті, повідомляє Дзеркало Тижня.
«Любов – це не лише для молодих, розумієте? Ми теж відчуваємо метеликів», – сказала наречена дорогою на свято.
Весілля відбулося лише через кілька днів після того, як Теренса вшанували на 80-й річниці висадки у День D.
Після весільної церемонії, «залежно від можливої втоми», Теренс планував приєднатися до параду ветеранів у центрі Карентана в другій половині дня.
Пару також запросили на державну вечерю в Єлисейському палаці в суботу ввечері з президентом Еммануелем Макроном і президентом США Джо Байденом.
В якості місця для церемонії було обрано витончену, оздоблену каменем ратушу Карентана.
Подібно до інших міст і сіл узбережжя Нормандії, де майже 160 тисяч військових союзників висадилися на берег під вогнем на п’яти пляжах із кодовими назвами, це осередок пам’яті та святкування 80-ї річниці вчинків і жертв молодих чоловіків і жінок того дня. Усі локації були прикрашені прапорами, а ветерани – вшановані як рок-зірки.
Після того, як щаслива пара сказала «так» зачитаним мером Карентана англійською клятвам, вони обмінялися обручками.
З бокалами шампанського в руках вони через відкрите вікно вітали захоплений натовп на вулиці.
«Всім здоров’я. І за мир у світі, і за збереження демократії в усьому світі, і за припинення війни в Україні та секторі Газа», – виголосив тост Теренс.
Весілля було символічним, оскільки парам, які не проживають у Карентані, одружуватися не можна. Проте молодята – обидва американці – дотримаються усіх формальностей у Флориді.
Ветеран Другої світової війни вперше відвідав Францію як 20-річний капрал ВВС США невдовзі після Дня D. Terens вступив на військову службу в 1942 році і після доставки до Британії був прикріплений до ескадрильї винищувачів P-47 Thunderbolt з чотирьох пілотів як технік з ремонту радіостанцій.
У День D Теренс допомагав ремонтувати літаки, які поверталися з Франції, щоб вони могли знову долучитися до бою. За його словами, того дня загинула половина пілотів його компанії. Сам Теренс поїхав до Франції через 12 днів, допомагаючи транспортувати полонених німців і звільнених американських військовополонених до Англії. Після капітуляції нацистів у травні 1945 року Теренс знову допомагав перевозити звільнених в’язнів союзників до Англії, а через місяць повернувся до США.
Подружжя, обидва вдівці, виросли у Нью-Йорку: вона в Брукліні, він у Бронксі.