В розвинених країнах люди почуваються найбільш нещасними в 47 років і два місяці. А в 48 років і два місяці - навпаки.
Такого висновку дійшов Професор економіки з Дартмутського коледжу (США) Девід Бланчфлауер. Він проаналізував дані, які зібрав в 132 країнах світу. Тому криза середнього віку реальна, розповідає Gazeta.ua.
Чому люди почуваються нещасними
На думку Бланчфлауера, рівень людського щастя протягом життя являє собою U-подібну криву, яка залежно від віку то підіймається, то опускається. Найнижча точка "кривої щастя" припадає якраз на 47-48 років.
Саме в цьому середньому віці люди почуваються найменш задоволеними своїм життям, і не має значення, де вони перебувають, яким є їхній загальний стан здоров'я.
Але не варто впадати у відчай. Надія є, з часом щастя знову повернеться, заспокоїв економіст.
Матеріальні блага та кар'єрне зростання відходять на другий план. У пріоритеті - сім'я та близькі. Є час на улюблені захоплення і на заслужений відпочинок. А щоб швидше вибратися з кризи і підняти собі настрій, Бланчфлауер радить більше спати, рухатися і правильно харчуватися.
Для чоловіка справжнє щастя має свої складові. Комусь достатньо мати багато грошей, а для інших - мати кохану жінку чи друзів.
Для сильної статі важливо мати у житті якесь досягнення. До цього належать спорт, кар'єра, творчість, хобі.
Позитивні результати дарують чоловікові незабутні враження, оскільки вони піднімають його самооцінку та впевненість у собі, що відбивається життєвим успіхом.