Багато людей під час відчуття голоду можуть споживати набагато більше їжі, ніж це потрібно. Це називається "харчовою жадібністю".
Що це таке та як опанувати цей стан, розповідає РБК-Україна з посиланням на допис дієтолога Світлани Марійко в Instagram.
В чому проявляється харчова жадібність
Харчову жадібність не завжди помічаємо, вона шифрується у таких думках:
"Треба доїсти цю половинку персика, не викидати ж" "Воно все таке смачнезне! Вже не лізе, але хочу ще" "Тут у рестіку/на весіллі/на all inclusive стільки всього різного, цікавого.Ніколи не їла- спробую все" "Голодна така! Зараз як повечеряю і чайком полірну". "З'їм цей тортик, бо завтра вранці мої всі встануть, точно хтось кусне".
Які причини харчової жадібності
За словами експерта з харчування, перша причина - фізіологічна, тобто ми їмо жадібно, бо дуже голодні.
"Надто велика пауза між їжею, випили каву замість сніданку, звісно організм це компенсує і їсти будем поспіхом та ще більше, ніж треба (компенсацію ніхто не відмінив", - зазначила Світлана.
Друга причина - це цікавість і гедонізм.
"Це історія з inclusive чи у подорожах до інших країн, коли просто хочеться спробувати все, бо воно інакше.Або тоді, коли їжа - це кайф, насолода, і вона настільки сильна, що тілесні сигнали "сита вже, досить" просто ігноруються", - повідомила дієтолог.
Третьою причиною є минуле та досвід.
Експерт пояснила, що часто все ховається у минулому: хто ріс в небагаті 80-90-ті, тепер хочуть відігратись смачною їжею навіть понад міру. З того ж неситого дитинства йде і звичка нічого не викидати, так привчили батьки, що викидати їжу не можна та треба доїсти все з тарілки. Чи розуміння, що завтра цієї смакоти не буде і треба наїстись наперед.
Як опанувати цю звичку
Світлана розказала, що з усім можна і треба акуратно працювати, залежно від причини. Інколи треба зупинити себе і сказати:" Все у мене є і завтра буде".
Або: "Всього на світі не перепробуєш.Спробуй сьогодні тільки це". Або: "Ти ж розумієш, що краще класти собі і дітям меншу порцію і за потреби добавку?Бо доїдати за всіма не зможеш, а викидати свій труд у смітник не хочеш!"