Ви дуже схожі за зовнішністю з матір’ю свого чоловіка? У вас навіть особисті якості схожі? Не хвилюйтеся, ви не самотні. Виявляється, для чоловіка досить характерно зустрічатися з кимось, схожим на його маму. Цікаво чому? Вчені спробували відповісти на це питання.
В університеті Турку у Фінляндії провели дослідження серед 70 одружених чоловіків і жінок. Вчені порівняли обличчя партнера кожної людини з її батьками, але лише протилежної статі. Результати вийшли досить цікаві. Дослідники виявили, що чоловіки жінок абсолютно не схожі на їх батьків. Проте у чоловіків є високі шанси виявитися у загальному підсумку поруч з жінками, які «значною мірою» нагадують їх мам. Звичайно, спочатку це трохи непокоїть. Але, як стверджують вчені, немає нічого протиприродного в тому, що чоловіків приваблюють жінки, схожі на їх матерів.
Еволюція і природний відбір заздалегідь підготували людей для пошуку партнерів, що належать до тієї ж групи видів. А найперше і близьке знайомство чоловіка — це його мати, тому вона і стає шаблоном, до якого вони природним чином тягнуться.
З татами, однак, це не працює. Якими відданими вони не були і скільки б часу не проводили з сім’єю, батько просто не залишає такого ж відбитка на перевагах своїх дочок.
Варто враховувати також, що зв’язок між матір’ю і сином не обмежується тільки естетикою. Хоча ідея Зігмунда Фрейда про Едіпів комплекс була здебільшого спростована психологами, стосунки чоловіка з його мамою, як і раніше грають важливу роль в тому, як він взаємодіє з жінками у зрілому віці, за словами Майкла Кіммела, американського соціолога, що спеціалізується на гендерних дослідженнях.
Яка ж найкраща основа для здорових стосунків у житті? Кіммел вважає, що такою базою є тісний і ласкавий материнсько-синівський зв’язок.
Однак це може працювати й у зворотний бік. Це означає, що якщо у хлопця були напружені стосунки з матір’ю, яка поводилася відсторонено і зверхньо, то він може несвідомо шукати точно таку ж за поведінкою жінку. Чому? Та тому, що буде намагатися «виправити» ті зруйновані материнсько-синівські стосунки, які були у нього в дитинстві. Зазвичай, з цього нічого не виходить, але, судячи з аналізу висловлювань користувачів соціальних мереж, цей феномен зустрічається не так вже рідко.