Чи траплялося вам зустрічати неймовірно впевнених в собі людей? Людей, які знали та сприймали себе так, як більшість оточуючих просто не могли? Швидше за все, зустрічали, і не тільки зустрічали, але і злегка заздрили.
Але якщо ви думаєте, що вони народилися такими, і вам ніяк не стати навіть віддалено схожими на них, це неправда. Ви теж можете знайти упевненість в собі — якщо тільки захочете.
Отже, дев’ять звичок впевнених у собі людей, які допоможуть знайти цю впевненість і вам:
Вони не бояться визнати свої помилки та вибачитися, якщо потрібно
Всі ми помиляємося — хоча б час від часу. Упевнена людина приймає цей факт, як невід’ємну частину життя. Вона не буде вперто захищати поганий вчинок лише для того, щоб спробувати зберегти обличчя.
Впевнена в собі людина розуміє, що вона абсолютно нічого не втрачає, визнаючи, що вона теж людина і теж помиляється. Вона абсолютно нічого не втрачає, а ось придбати може багато чого — від можливості для самовдосконалення, до зміцнення довіри між нею і навколишніми та набуття репутацію чесної людини.
Вони не дозволяють страху зупиняти їх
Впевнена в собі людина, як правило, готова піти на такий ризик, на який не наважиться хтось інший. Такі люди цілком можуть подати заявку на участь у виборах і спробувати «сколупнути» з насидженого місця успішного політика — хоча всі їм твердять про те, що у них немає ні єдиного шансу.
Вони можуть спробувати потрапити в спортивну команду вищої ліги, навіть якщо на це місце претендує безліч людей. Або подати резюме в компанію, в якій мріє працювати половина випуску їх університету.
Для по-справжньому впевненої в собі людини ризик відмови ніколи не переважує можливості для зростання. Ці ризики дозволяють їм швидше вчитися чомусь новому, бачити можливості там, де страх закриває очі іншим людям.
Подумайте, чого б ви могли досягти, якби не боялися зазнати невдачі?
Вони не соромляться просити про допомогу, коли вона їм дійсно потрібна
Невпевнені в собі люди можуть вважати прохання про допомогу ознакою слабкості або некомпетентності. Впевнені ж, навпаки, розуміють, що ніхто з нас не залізний, ніхто не може розбиратися у всьому на світі, і тому всі ми час від часу потребуємо допомоги.
Сильні люди створюють навколо себе широку мережу підтримки, і з радістю допомагають іншим.
Дуже небагато людей здатні домогтися успіху самотужки, не спираючись ні на чию допомогу. Коли ви просите когось про допомогу, цим ви показуєте, що скромні, що знаєте межі своїх здібностей, і можете розгледіти сильні сторони навколишніх.
Крім того, коли ви просите у інших людей допомоги в тому, в чому вони дійсно розбираються, як правило, це сприяє зміцненню відносин.
Вони не потребують чужої уваги та схвалення
Упевнені в собі люди й так знають, чого вони варті і на що здатні. Вони не потребують того, щоб оточуючі допомагали їм відчувати себе гідними любові, дружби, спілкування або існування в цілому. І це почуття впевненості в собі дозволяє їм замість того, щоб будь-якою ціною домагатися похвали або схвалення, зробити наголос на спілкуванні з іншими людьми.
Впевненій в собі людині буде цілком комфортно на сцені, і її не лякає чужа увага, але вона навряд чи стане намагатися за всяку ціну роздобути головну роль, особливо якщо це призведе до конфлікту і не принесе їй справжнього щастя. Вона не потребує чужої уваги будь-якою ціною.
Вони піклуються про своє тіло
По-справжньому впевнена в собі людина цінує свій фізичний добробут. Навіть найбільш духовні люди рано чи пізно усвідомлюють, що вони повинні дбати не тільки про свою душу, але і про здоров’я свого тіла, оскільки вони нерозривно пов’язані між собою.
А це означає, що ви повинні не забувати про те, що ваше тіло має отримувати достатньо сну і рідини. А ще це означає, що ви повинні прислухатися до свого тіла і давати йому відпочивати, коли його сили виснажуються. Це означає, що ви повинні регулярно піддавати його фізичним навантаженням, і правильно харчуватися.
Піклуйтеся про ваше тіло, і воно подбає про вас. Вашій душі у здоровому тілі буде значно легше.
Вони вміють слухати навколишніх
Дійсно впевнена в собі людина знає, що головне, що потрібно робити в будь-якій бесіді — це слухати свого співрозмовника. При цьому вони розуміють, що повинні дійсно слухати його, а не просто чекати паузи, щоб вставити свою репліку.
Невпевнені в собі люди, як правило, кажуть забагато. Вони намагаються повністю монополізувати діалог, перетворивши його в монолог. Їм здається, що вони просто зобов’язані це робити, щоб довести вам і собі самим, що їх думки гідні того, щоб бути почутими.
Впевнені ж у собі люди знають, що вони не зобов’язані нікому нічого доводити, і з куди більшою охотою будуть розширювати свої знання, ніж роздувати своє его.
Вони вміють говорити «Ні»
Для того, щоб бути по-справжньому впевненим у собі, спершу потрібно пізнати самих себе — від А до Я. Це пізнання виразно включає в себе визнання і повагу наших обмежень — ми повинні усвідомити по-справжньому, що у нас немає нескінченного часу, енергії, грошей або будь-яких інших кінцевих ресурсів.
Адже краще зробити три речі, зате як слід, чим відразу десять, але абияк. Люди, які не впевнені в собі, часто настільки бояться образити оточуючих відмовою, що відповідають «так» на всі пропозиції. В результаті вони раз за разом виявляються в ситуації, коли у них забагато справ і зобов’язань, і занадто мало часу на те, щоб зробити все в строк.
Природно, що подібну ситуацію ніяк не можна назвати здоровою, вона здатна призвести до стресу, тривожності та депресії. Щоб уникнути цього, заздалегідь окресліть для себе межі, які ви не готові переступати, і захищайте їх усіма доступними засобами.
Вони не схильні до того, щоб засуджувати інших людей
Для того, щоб почати по-справжньому цінувати та поважати самих себе, варто зрозуміти та усвідомити, що кожна людина в цьому світі по-своєму гідна. У кожного з нас є свої сильні та слабкі сторони. І у кожного з нас є свої недоліки.
Але у кожного є щось особливе, щось таке, чим людина здатна поділитися зі світом. Коли ми відкидаємо іншу людину через її реальні або уявні недоліки, насправді ми відкидаємо самі себе.
Так, на якийсь час це може дати нам відчуття переваги, але у кінцевому підсумку така поведінка лише виснажить почуття впевненості в собі та самоповагу.
Їх впевненість в собі йде зсередини, а не зовні
Для більшості людей щастя та впевненість йдуть вперед рука об руку. Коли впевненість в собі підвищується, підвищується і щастя. В кінцевому підсумку і те, і інше є похідною справжнього, глибинного знання себе і бажання любити себе по-справжньому.
Повторюємося ще раз — дійсно впевненим у собі людям не потрібно чуже схвалення. Їх почуття впевненості в собі та своїх силах йде зсередини, з глибини душі.
«Ніхто не здатний змусити вас відчути себе негідними без вашої на те згоди», — Елеонора Рузвельт.
Так що постарайтеся виховати в собі настільки сильне почуття власної гідності та впевненості, щоб його ніщо не здатне було похитнути.
Знайте себе. Любіть себе. Піклуйтеся про себе. А впевненість додасться.