Джерело нашого щастя — ми самі. Та ми ж є і перешкодою цьому щастю.
А все тому, що приділяємо надто багато часу деструктивним думкам, приймаємо негативні переконання за істину, в якій нам навіть не приходить в голову засумніватися. Але для того, щоб стати щасливим, потрібно не так вже й багато. Відпустіть деякі речі і позбавтеся від того, що отруює ваше щоденне життя. Це стосується і токсичних людей, і неприємних занять.
Які ж установки є ворогами нашого щастя і гарного самопочуття?
Оглядка на чужу думку
Люди, які живуть з почуттям постійної тривоги про те, що про них подумають оточуючі, не тільки стають ворогами власного щастя, але й ризикують згодом отримати серйозний невроз. А все тому, що турбота про чужу думку стає тлом життя. Саме вона, а не критерій власної задоволеності життям диктує те, що і як робити.
Але найголовніше — в цьому змаганні за суспільне схвалення виграти абсолютно неможливо. Завжди знайдуться ті, хто вас засудить, і ті, хто похвалить. Ось тільки чи стаєте ви від цього щасливішими? Якщо ви почнете орієнтуватися на власні бажання без оглядки на чужу думку, ви виграєте і однозначно відчуєте себе вільніше.
Гнів і злість
Роздратування, злість і навіть лють — цілком здорові, нормальні емоції, які виникають на сильний негативний подразник. Тригером може послужити все, що завгодно. Боротися з цими почуттями — вірний спосіб загнати себе в стан важкої депресії. В рівній мірі шкідлива й інша крайність, коли ми починаємо жити цими тяжкими почуттями. Їх необхідно проживати, вихлюпувати безпечним для себе і оточуючих способом. Наприклад, займатися активним видом спорту або банально бити подушку з наклеєним портретом дратівної людини.
Після цього важливо відпускати і більше не повертатися думками до ситуації. Це дозволить зосередитися на більш позитивних проявах життя, стати щасливішими і знайти мир в душі.
Прагнення до багатства
Безумовно, гроші — це найважливіший ресурс, від якого багато в чому залежить якість життя. Але люди часто помиляються, формуючи до них своє ставлення і ставлячи своє щастя в залежність від них. Річ у тому, що сама по собі фінансова спроможність не дає задоволення в житті, якщо накопичений ресурс існує тільки для того, щоб людина могла сказати собі та оточуючим, що вона багата.
Кошти повинні працювати на вас, на ваші мрії та цілі. Тільки тоді їх можна розцінювати як елемент для побудови щасливого життя. Якщо весь свій час ви присвячуєте зароблянню грошей, але при цьому займаєтеся нелюбимою справою і відчуваєте, що життя проходить повз вас, саме час задуматися про зміни. Змініть хоча б своє ставлення до багатства. Воно має стати засобом, а не метою життя. Подумайте про те, яке заняття приносило б вам справжнє задоволення і тільки потім про те, як зробити його прибутковим.
Страхи
Ми постійно чогось боїмося. Страх є головним ворогом щастя, оскільки змушує нас будувати життєву стратегію на уникнення страждання, а не на прагненні до задоволення і радості. Він є основною причиною, чому ми відмовляємося від перспективних пропозицій про роботу, від подорожей і нових починань. Але це надуманий стан. Ми самі собі придумуємо привід і починаємо боятися. Таку установку необхідно терміново змінювати, інакше ви не зможете не тільки стати щасливішими, але й реалізувати свій потенціал.
Жалість до себе
Недарма існує думка, що слово «жалість» має один корінь зі словом «жалити». Хоча ті, хто любить поскаржитися на важку долю, будуть стверджувати, що жалість — це своєрідна форма турботи про себе і своє благополуччя. Але що відбувається, коли ми скаржимося (опустимо той факт, що це безперспективно і напружує оточуючих)?
Ми раз по раз прокручуємо в голові і переживаємо негативні моменти, які з часом все більше заповнюють наш життєвий і емоційний простір. І для продуктивного щасливого життя місця просто не залишається. Тому, якщо ви хочете відчувати себе щасливіше, варто замінити скарги діями, які реально дозволять виправити становище й змінити ваше життя на краще.