З поверненням сезону застуд ви, ймовірно, шукаєте найкращий спосіб зміцнити імунну систему, щоб не хворіти. Звичайно, відсутність стресу, ретельне миття рук і підтримка водного балансу — це чудовий початок.
Але справжній секрет полягає в збалансованому харчуванні, наповненому продуктами, що зміцнюють імунітет.
Їжа дає організму будівельний матеріал для створення антитіл, які захищатимуть від вірусів. Можливо, ви знаєте, що є продукти-зірки для підтримки імунітету, такі як листова зелень, йогурт і лосось. Але є багато й неочікуваних продуктів, які також вбережуть вас від походів до лікаря. Що радять їсти дієтологи для здорової імунної системи, розповідає Шуба.
Яйця
Якщо ви уникали яєць, бо чули, що в них багато насичених жирів і холестерину, припиніть це робити. Велике яйце містить лише 1,5 г насичених жирів і 186 мг холестерину (це порівняно мало. Наприклад, у 100 г яловичої печінки міститься 381 мг холестерину, а в 100 г креветок — від 165 до 323 мг).
Яйця є доступним джерелом білка — поживної речовини, необхідної організму для створення антитіл, щоб запобігти інфекції. В одному великому яйці цілих 6 г білка! Цей продукт містить й інші необхідні поживні речовини для міцної імунної системи, такі як:
- селен;
- фолієва кислота;
- вітаміни A і D.
Насправді яйця є одним із небагатьох продуктів, які природним чином містять вітамін D. В них також є невелика кількість омега-3 жирних кислот, які також пов’язують зі зміцненням імунітету. Тому готуйте яйця на сніданок або вечерю, щоб пройти осінь без хвороб.
Картопля
Протягом багатьох років картоплю несправедливо називали «поганими» вуглеводами. Що ж насправді?
Картопля може бути бюджетною та легкою їжею для підтримки вашої імунної системи.
Одна середня картоплина забезпечує приблизно 20% добової норми вітаміну С, ключової поживної речовини для здоров’я імунітету.
Коренеплід також містить стійкий крохмаль, який люблять кишкові бактерії. Це гарна новина, оскільки здоровий кишковий мікробіом є ще одним способом зміцнити вашу імунну систему.
Молоко
Про користь молока досі точаться суперечки, але те, що склянка цього напою здатна підтримати імунітет — це точно. Наприклад, молоко, насичене поживними речовинами, є хорошим джерелом білка (8 г на 240 мл). Крім того, воно також містить цинк для підтримки імунітету та збагачене вітамінами A та D, які є необхідними для того, щоб ваша імунна система функціонувала якнайкраще.
Якщо ви плануєте ввести молоко у свій раціон для профілактики застуд, вибирайте органічний продукт. Дослідження показують, що органічне молоко може містити більше здорових жирів, таких як поліненасичені жири омега-3.
Банани
Апельсини — не єдиний фрукт, який допоможе уникнути застуди! Попри суперечливу репутацію бананів через високу кількість цукру, вони містять вітамін С і є чудовим джерелом вітаміну В6 — ще однієї поживної речовини, яка є ключовою для здоров’я імунітету.
Вас здивує і те, що клітковина в бананах (3 г на середній фрукт) також може підтримувати вашу імунну систему. Як? Подібно до картоплі, банани містять стійкий крохмаль, який діє як пребіотик.
Пребіотики є їжею для пробіотиків, бактерій, які живуть у нашому кишківнику та підтримують травлення. Здоровий мікробіом безпосередньо впливає на імунітет.
Сухі сніданки
Що може бути зручніше, ніж сухі сніданки, коли поспішаєш? Але останнім часом від них все частіше закликають відмовитися. Ми не погоджуємося, адже злаки мають багато чудових властивостей, у тому числі підтримують імунну систему у гарній формі. Все тому, що вони збагачені кількома поживними речовинами, що підтримують імунітет, такими як вітамін А, фолієва кислота, цинк і залізо.
Звісно, сухі сніданки можуть бути різними, і не всі з них однаково корисні. Шукайте продукти, які містять принаймні 5 г білка, 3 г клітковини та майже не містять цукру.
Висновок
Ваша імунна система потребує особливої підтримки в сезон застуд і грипу. Збалансований раціон, в якому є необхідні для імунітету поживні речовини, як-от білок, цинк і вітаміни A, C і D, — ключ для здоров’я. Тож не забувайте про такі продукти, як яйця, картопля, молоко, банани та сухі сніданки. Вони можуть бути саме тим, що вам потрібно для боєздатної імунної системи.
Важливо!
Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. По медичну консультацію зверніться, будь ласка, до лікаря.