У Києві обговорили результати двох проєктів у сфері репродуктивного здоров’я, які втілювали у Полтавській, Одеській, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Їх реалізував благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» у співпраці з Міжнародною федерацією планування сім’ї (IPPF) за підтримки уряду Японії.
Про це Вікну Відновлення стало відомо із пресрелізу «UK comms».
Під час зустрічі партнерів, які втілюють ініціативи у сфері репродуктивного здоров’я у межах українсько-японської співпраці, у Києві презентували результати двох проєктів, які діяли протягом 2023-2024-го років.
З березня 2022-го року Японія спрямувала Україні допомогу на 12,1 мільярд доларів США в гуманітарній сфері, зокрема на охорону здоров’я.
Проєкти передбачають навчання медиків, надання препаратів та обладнання, допомогу під час лікування, пояснив заступник голови дипломатичної місії Японії в Україні Юдзі Токіта. А ще у Полтавській та Одеській областях провели навчання для працівників закладів освіти та молоді. Більше пів сотні вчителів та шкільних психологів пройшли тренінги з комплексної сексуальної освіти, а майже 1000 підлітків взяли участь у 70 офлайн-заходах, які були присвячені репродуктивному здоров’ю.
Реалізація проєктів в областях України
Області, у яких реалізували ініціативи, є прифронтовими або прийняли багато переселенців.
Координаторка проєкту на Дніпропетровщині Катерина Каїра розповіла, що кожні четверті пологи в області – це жінки, які вимушено переїхали.
2024-го року у Запорізькій області побільшало звернень через сексуальне насильство. Зокрема в одній із лікарень 2022-го року звернулися шестеро людей, а 2024-го – 22 випадки, із них 19 дівчата до 17 років, розповіла координаторка проєкту у регіоні Наталія Богуславська.
А у Полтавській області від початку цього року допомогу надали 300 жінкам, які зазнали домашнього насильства, сказала регіональна координаторка.