Сіль розсипається майже щодня на наших кухнях і викликає у багатьох відчуття неминучих неприємностей.
Вчені з Школи бізнесу ім. Бута в Чикагському університеті вважають, що люди, які вірять у забобони менш тривожаться щодо можливих нещасть.
Професорка Джейн Різен з Чиказького університету каже, що стукіт по дереву створює відчуття захисту від нещастя. У дослідженні, опублікованому в Journal of Experimental Psychology, говориться, що найпоширеніший забобон — стукати по дереву, щоб захиститися від нещасть. Проте існують й інші забобони, поширені в Європі, нариклад, пов’язані із сіллю.
З сіллю пов’язано багато прикмет та забобонів, які беруть свій початок з часів давнього Риму, коли вона буквально була на вагу золота. Саме тому її втрата призводила до сварок і з’ясування відносин.
У багатьох європейських народів сіль, через її довговічність і здатність підвищувати термін зберігання продуктів, здавна символізувала дружбу та повагу. Коли в дім приходили довгоочікувані гості, господарі ставили її перед ними, щоб доказати своє щире ставлення та довіру.
Щодо солі існує цікава легенда, в якій говориться про те, що Юда Іскаріот розсипав сіль під час Таємної вечері. Всі знають чим вона закінчилася й тому вважають розсипану сіль поганою прикметою.
Чому, якщо розсипав сіль, матимеш сварку
Заведено вважати, що найрозповсюдженіший забобон з розсипаною сіллю бере свій початок саме з часів, коли її велику кількість могли дозволити собі лише заможні люди. Дорогу спецію використовували дуже помірно та обережно, а на святковий стіл виставляли лише під час великих свят. Розсипав дорогу спецію — отримав неприємності через непорозуміння з господарем.
Чому не можна позичати сіль
Колись дорогу в усіх сенсах сіль не можна було позичати просто так. Вважалося, що віддаючи її безплатно, люди втрачали своє багатство. Тому, якщо надумали поділитися сіллю, візьміть за неї хоча б символічну суму.
Чому краще не передавати сіль за столом
З давніх часів вважається, що сіль вбирає негативну енергію, саме тому її використовують у багатьох обрядах очищення. Передаючи сіль за столом із рук в руки ви передаєте з нею й свою енергію, а отримуючи спецію від когось, можете взяти на себе негатив, адже енергетика у всіх різна. Хочете передати або взяти сіль, візьміть її зі столу, а не з рук.