Щороку у світовій промисловості розвиваються технології, і ми дізнаємося про появу нових матеріалів. Неминучі і своєчасні вдосконалення торкнулися і матеріалів для виготовлення ванн. Окрім звичних (чавунних, сталевих і акрилових) ванн тепер доступні й вироби з композитних матеріалів. Вони складаються з полімерної основи і доданої до неї крихти з природного каменю. Далі будуть описані ванни з сучасних композитних матеріалів – старилану, литого мармуру та кварилу.
Литий мармур
Він імітує природний камінь (мармур, малахіт, онікс). Асортимент ванн з литого мармуру досить широкий: окрім традиційних прямокутних, у торговій мережі представлені вироби чашоподібної та кутової форм, а також широка кольорова палітра. Разом з ванною можна придбати комплект сантехніки до неї.
Вироби з цього матеріалу стійкі до бактерій та появи плям, однак бояться абразивних матеріалів і паст.
Ціни на ванни з литого мармуру:
Виробник | Ціна (грн) |
---|---|
Українські виробники | 2 700 – 10 800 грн |
Закордонні виробники | 9 250 – 37 000 грн |
Старилан
Ванни з старилану (Starylan) розробила компанія Kaldewei. Як робоча поверхня цих виробів використовується старилан, а як основа служить форма з цільнолистової сталі. Між шаром акрилу та металевою основою є прокладка з композиту.
Усі шари протягом тривалих годин спресовуються під високим тиском. В результаті з конвеєра виходить міцний виріб з чудовими теплоізоляційними характеристиками та безшумним корпусом. Стариланові ванни коштують на 20-25% дорожче звичайних сталевих.
Кварил
Ідею кварилу (Quaryl) вперше втілила в життя компанія Villeroy & Boch. Цей матеріал складається з акрилу та кварцового порошку. Виготовляють такі ванни методом лиття. Гаряча суміш заливається в металеву форму з гладкою поверхнею, а після застигання суміші готову ванну виймають з форми.
Кварилова ванна важить менше, ніж чавунна, але більше, ніж акрилова. Її зручно і нескладно встановлювати, а ймовірність пошкодження під час перевезення і монтажу невисока.
Кварил має низьку теплопровідність, і ванна з нього довго утримує тепло. Завдяки кварцовій складовій, кварил не потребує зміцнення арматурою, як у випадку з акрилом. Міцність кварилової ванни дає змогу робити її стінки вертикальними, завдяки чому при однакових розмірах її об'єм може бути значно збільшений порівняно з ванною з чавуну або акрилу.
Ціни на ванни з кварила:
- Ванна з кварила: більше 18 500 грн
- Основна причина високої вартості – не тільки висока ціна матеріалу, а й "брендовість" моделей.
Переваги ванн з кварила:
- Легкість у встановленні
- Довго утримує тепло
- Не потребує зміцнення арматурою
- Міцні вертикальні стінки
Недоліки ванн з кварила:
- Висока ціна
- Труднощі у підборі комплектуючих сантехніки в кольоровій гамі.