Проблема довіри до правоохоронної та судової системи в Україні залишається однією з найгостріших. На жаль, соціологічні опитування свідчать про стійке негативне ставлення громадян до суддів, прокурорів та інших представників правової сфери. Часто це пов’язують із викривленим висвітленням діяльності судової влади, антикорупційних органів і адвокатів у медіа та публічному просторі, де переважає акцент на корупційних скандалах.
Адвокат Володимир Клочков, відомий своєю активною позицією у сфері захисту прав адвокатів та спеціалізацією в кримінальному праві, пропонує поглянути на це питання з іншого боку. Нижче наводимо його роздуми щодо причин низької довіри суспільства до правосуддя і правоохоронців та можливих шляхів повернення поваги до правової системи.
Текст Володимира Клочкова без змін:
Чому суспільство більше не довіряє?
Друзі, неодноразово задавав це питання представникам антикорупційного фронту але відповіді не отримав.
Питання було наступне :
– Як представники антикорупційних органів – детективи НАБУ, прокурори САП, судді ВАКС – планують повернути повагу суспільства до правоохоронців, суддівського корпусу, прокурорів, адвокатів?
Що ми маємо сьогодні? Постійне іронічне, саркастичне висвітлення їхньої роботи, де майже кожен суддя – це “злодій у мантії”, кожен прокурор – “посібник корупції”, а адвокат, звісно ж, “посередник у хабарництві”.
Соціологія говорить сама за себе
За результатами опитування КМІС, довіра українців до судів і прокурорів залишається критично низькою:
• Довіряють судам – лише 12% опитаних.
• Довіряють прокурорам – взагалі 9%
.• Не довіряють – відповідно 63% і 67%.
Порівняно з минулим роком ситуація не змінилася. Формально – не гірше, але сприйняття справедливості стає дедалі гострішим. Невже це тому, що всі опитані особисто стикалися з хабарництвом? Звісно ні, це тому що всі опитані є жертвами пропаганди!
Чи справді всі однакові?
Повний материал чытайте на "Окрема Думка".