U-News » Здоров'я » Від гормонального збою до раку: коли пітливість може бути тривожним сигналом
Всі новини

Від гормонального збою до раку: коли пітливість може бути тривожним сигналом

Є різні порушення здоров’я, при яких організм підсилює нашу пітливість, – від гормонального дисбалансу до онкологічних захворювань. Але також сильна пітливість може бути нормою для конкретного людського тіла. Коли ж потрібно йти до лікаря?

Можна сильно потіти просто в разі підвищеного хвилювання або занепокоєння: в такі моменти організм виділяє більше гормонів стресу, які стимулюють активність нервів, що впливають на вироблення поту. Крім того, тепловий баланс тіла, що веде до рясного поту, порушується інтенсивними фізичними навантаженнями, вживанням гострої їжі, гарячих напоїв, алкоголю. У всіх цих випадках ми може впливати на фактори надмірної пітливості (гіпергідрозу) і контролювати їх.

Іноді надмірне потовиділення відбувається із-за сильного ожиріння і може бути відновлено до нормального рівня шляхом зниження ваги.

Буває і так, що підвищене потовиділення у людини є просто особливістю організму і не несе в собі особливої небезпеки для здоров’я, хоча в психологічному плані може бути обтяжливим явищем.

Коли пітливість є попереджувальним знаком порушень у здоров’ї?

Припливи під час менопаузи. Особлива форма гіпергідрозу зустрічається у багатьох жінок в період менопаузи. Вони відчувають раптові хвилі спека, і в такі моменти відкриваються потові залози. Подібна спалах часто триває всього кілька секунд, але може відбуватися десятки разів в день, викликаючи почервоніння шкіри і піт. Коли менопауза закінчується, неприємні симптоми зникають.

Інфекція. Потіння, особливо нічне, характерно для багатьох інфекційних захворювань, наприклад, застуди та грипу. При хронічних інфекційних захворюваннях, таких як гепатит, туберкульоз чи малярія, сильне нічне потовиділення стає довгостроковим супутником захворювання.

Метаболічні розлади. Ряд захворювань, пов’язаних з метаболічними порушеннями, мають такий відмітний знак, як підвищена пітливість.

  • Гіпертиреоз. Люди з гіпертиреозом погано переносять жарку і задушливу погоду, часто мають відносно високу температуру тіла і тому рясно потіють.
  • Хвороба Грейвса. Дане захворювання є особливою формою гіпертиреозу і для нього також характерне підвищене потовиділення.
  • Діабет. При діабеті з-за постійно підвищеного цукру і запального процесу в організмі виникають різні порушення. Сильна пітливість у діабетиків пов’язана з пошкодженням нервів, що регулюють потовиділення. Потіння поряд зі слабкістю, м’язовим тремором, запамороченням і серцебиттям також може вказувати на небезпечну гіпоглікемію.

Неврологічні захворювання. Рясний піт може бути знаком, що вказує на патологічні зміни в роботі нервової системи, наприклад, на процеси відмирання нервових клітин. Підвищена пітливість, в тому числі ночами, може сигналити про хворобу Паркінсона.

Біль. Сильна фізична біль активує симпатичний нерв, при цьому можуть виникати такі симптоми, як нудота, посилене потовиділення. Захворювання, пов’язані з болями в суглобах і м’язах, фіброміалгія сигналять про себе рясним потім.

Холодний піт – паніка або інфаркт? Якщо раптом все тіло покривається потім, який змушує людину тремтіти, це може бути нападом паніки. Раптова сильна тривога може привести до швидкого падіння артеріального тиску. Крім холодного поту у людини можуть бути прискорене серцебиття, запаморочення, коротка втрата свідомості.

Крім того холодний піт може бути ознакою стенокардії або серцевого нападу. В цьому випадку додатково відчуваються біль і стиснення в грудях, занепокоєння, запаморочення, задишка.

У деяких випадках холодний піт вказує на інтоксикацію алкоголем або наркотиками.

Нічний піт буває ознакою раку. Якщо людина прокидається в поті і робить вночі пітними простирадла без будь-яких особливих обставин, це тривожний знак. Нічний піт нерідко виявляється одним з перших попереджувальних сигналів деяких видів раку, особливо лімфоми, лейкемії або фіброзу кісткового мозку. У поєднанні з втратою ваги і незрозумілими епізодами лихоманки надмірне потовиділення – це привід запідозрити рак.

Ліки можуть змушувати потіти. Препарати, які впливають на вегетативну нервову систему, нейронні функції мозку, вироблення гормонів або систему кровообігу, можуть викликати потовиділення як небажаний побічний ефект. До них відносяться:

  • препарати кортизону, препарати щитовидної залози, а також препарати від раку,
  • парасимпатичні миметики проти очної хвороби, глаукоми, м’язової слабкості, проблем з кишечником або деменції,
  • препарати-антагоністи кальцію (при високому кров’яному тиску, серцевої аритмії, ішемічної хвороби серця) або простагландини при еректильній дисфункції.

Звернення до лікаря. Відвідування лікаря доцільно, якщо потовиділення стає тягарем в повсякденному, приватному або професійному житті. Візит до лікаря не можна відкладати, якщо потовиділення поєднується з іншими скаргами на біль, спрагу, підвищений неспокій і страхи. Часті раптові епізоди рясного нічного поту – це окремий привід для обов’язкового відвідування лікаря.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Стюардеси заклеїли рот 69-річній п'яній пасажирці: що вона утнула
34 626
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
30 754
Курйоз у відпустці: туристка втратила нижню білизну під час подорожі
29 680
Мережу підкорило відео запальних танців, де вчителька "відривається" разом із учнями
27 978
У Румунії жінка підпирала двері шматком бурштину за мільйон євро
24 950
Жінка з найбільшими губами у світі показала себе без макіяжу
24 331
Жінка принесла торт на день народження бабусі: наприкінці свята на неї чекав "сюрприз"
18 753
Вже час на город: українців повеселили незвичні "орачі" на Закарпатті
16 996
Жінка прикинулась подружкою нареченої й поїла найдорожчі страви на весіллі
16 937
Сім'я живе в сараї, щоб не платити за оренду: всі дивуються, коли заходять до них у гості
16 422
Смішний фейк? Українці обговорюють відео з екснардепом у дірявій білизні
15 859
Яценюка затролили в мережі після слів про готовність служити в ЗСУ
15 763
Подружжя переплутало валізи і опинилося в центрі скандалу: що вони знайшли всередині
15 666
Двійника Зеленського знайшли в TikTok: як виглядає копія президента
0
Як позбавитися молі та ароматизувати дім за допомогою апельсинів: секрети турецьких господинь
0
5 продуктів, які завдають найбільшої шкоди печінці
0
Симптоми, які можуть означати гормональний збій
0
Море в Ірані раптово стало криваво-червоним: що саме забарвило його води
0
Жінка забезпечила себе до кінця життя завдяки випадковому візиту в магазин
0
Tarabarova показала фото із сімейної фотосесії й розповіла, в якому стані перебуває
0
"Аби за щось жити": старша донька Олени Кравець зізналася, чим заробляє
0
Як сказати українською "утрировать": правильний переклад
0
Як відмити дзеркало за допомогою простих народних засобів
0
Експерти назвали два продукти, які корисно включати в обіди, щоб схуднути
0
Як правильно сіяти моркву навесні, щоб зібрати урожай у червні
0
Як боротися з буряковою блішкою на листках буряка
0
Сім головних секс-гріхів, які люди роблять у спальні

Онлайн-платформа статевого виховання Beducated розповіла ...

В який момент покласти м’ясо в воду, щоб бульйон був наваристий

Зварити правильний бульйон — це мистецтво. Опанувати його ...

До чого сниться секс: тлумачення снів за всіма сонниками світу

Секс уві сні – одна з найпоширеніших і водночас ...