U-News » Здоров'я » Від гормонального збою до раку: коли пітливість може бути тривожним сигналом
Всі новини

Від гормонального збою до раку: коли пітливість може бути тривожним сигналом

Є різні порушення здоров’я, при яких організм підсилює нашу пітливість, – від гормонального дисбалансу до онкологічних захворювань. Але також сильна пітливість може бути нормою для конкретного людського тіла. Коли ж потрібно йти до лікаря?

Можна сильно потіти просто в разі підвищеного хвилювання або занепокоєння: в такі моменти організм виділяє більше гормонів стресу, які стимулюють активність нервів, що впливають на вироблення поту. Крім того, тепловий баланс тіла, що веде до рясного поту, порушується інтенсивними фізичними навантаженнями, вживанням гострої їжі, гарячих напоїв, алкоголю. У всіх цих випадках ми може впливати на фактори надмірної пітливості (гіпергідрозу) і контролювати їх.

Іноді надмірне потовиділення відбувається із-за сильного ожиріння і може бути відновлено до нормального рівня шляхом зниження ваги.

Буває і так, що підвищене потовиділення у людини є просто особливістю організму і не несе в собі особливої небезпеки для здоров’я, хоча в психологічному плані може бути обтяжливим явищем.

Коли пітливість є попереджувальним знаком порушень у здоров’ї?

Припливи під час менопаузи. Особлива форма гіпергідрозу зустрічається у багатьох жінок в період менопаузи. Вони відчувають раптові хвилі спека, і в такі моменти відкриваються потові залози. Подібна спалах часто триває всього кілька секунд, але може відбуватися десятки разів в день, викликаючи почервоніння шкіри і піт. Коли менопауза закінчується, неприємні симптоми зникають.

Інфекція. Потіння, особливо нічне, характерно для багатьох інфекційних захворювань, наприклад, застуди та грипу. При хронічних інфекційних захворюваннях, таких як гепатит, туберкульоз чи малярія, сильне нічне потовиділення стає довгостроковим супутником захворювання.

Метаболічні розлади. Ряд захворювань, пов’язаних з метаболічними порушеннями, мають такий відмітний знак, як підвищена пітливість.

  • Гіпертиреоз. Люди з гіпертиреозом погано переносять жарку і задушливу погоду, часто мають відносно високу температуру тіла і тому рясно потіють.
  • Хвороба Грейвса. Дане захворювання є особливою формою гіпертиреозу і для нього також характерне підвищене потовиділення.
  • Діабет. При діабеті з-за постійно підвищеного цукру і запального процесу в організмі виникають різні порушення. Сильна пітливість у діабетиків пов’язана з пошкодженням нервів, що регулюють потовиділення. Потіння поряд зі слабкістю, м’язовим тремором, запамороченням і серцебиттям також може вказувати на небезпечну гіпоглікемію.

Неврологічні захворювання. Рясний піт може бути знаком, що вказує на патологічні зміни в роботі нервової системи, наприклад, на процеси відмирання нервових клітин. Підвищена пітливість, в тому числі ночами, може сигналити про хворобу Паркінсона.

Біль. Сильна фізична біль активує симпатичний нерв, при цьому можуть виникати такі симптоми, як нудота, посилене потовиділення. Захворювання, пов’язані з болями в суглобах і м’язах, фіброміалгія сигналять про себе рясним потім.

Холодний піт – паніка або інфаркт? Якщо раптом все тіло покривається потім, який змушує людину тремтіти, це може бути нападом паніки. Раптова сильна тривога може привести до швидкого падіння артеріального тиску. Крім холодного поту у людини можуть бути прискорене серцебиття, запаморочення, коротка втрата свідомості.

Крім того холодний піт може бути ознакою стенокардії або серцевого нападу. В цьому випадку додатково відчуваються біль і стиснення в грудях, занепокоєння, запаморочення, задишка.

У деяких випадках холодний піт вказує на інтоксикацію алкоголем або наркотиками.

Нічний піт буває ознакою раку. Якщо людина прокидається в поті і робить вночі пітними простирадла без будь-яких особливих обставин, це тривожний знак. Нічний піт нерідко виявляється одним з перших попереджувальних сигналів деяких видів раку, особливо лімфоми, лейкемії або фіброзу кісткового мозку. У поєднанні з втратою ваги і незрозумілими епізодами лихоманки надмірне потовиділення – це привід запідозрити рак.

Ліки можуть змушувати потіти. Препарати, які впливають на вегетативну нервову систему, нейронні функції мозку, вироблення гормонів або систему кровообігу, можуть викликати потовиділення як небажаний побічний ефект. До них відносяться:

  • препарати кортизону, препарати щитовидної залози, а також препарати від раку,
  • парасимпатичні миметики проти очної хвороби, глаукоми, м’язової слабкості, проблем з кишечником або деменції,
  • препарати-антагоністи кальцію (при високому кров’яному тиску, серцевої аритмії, ішемічної хвороби серця) або простагландини при еректильній дисфункції.

Звернення до лікаря. Відвідування лікаря доцільно, якщо потовиділення стає тягарем в повсякденному, приватному або професійному житті. Візит до лікаря не можна відкладати, якщо потовиділення поєднується з іншими скаргами на біль, спрагу, підвищений неспокій і страхи. Часті раптові епізоди рясного нічного поту – це окремий привід для обов’язкового відвідування лікаря.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
В аеропорту Лос-Анджелеса туристку хотіли заарештувати через “занадто гарячу” фотографію в паспорті
70 155
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
38 033
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
37 230
Названі найгірші чоловіки за знаком зодіаку: життя з ними буде складним
25 674
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
18 660
Вікторія Булітко відреагувала на звільнення Глущенко із «Дизель Шоу»
16 135
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
15 564
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
14 805
Туалет на вулиці та подача води відром: у Києві здають в оренду цікавий "таунхаус"
14 335
За 5 років мама тричі народила близнюків: лікарі кажуть, що це диво
14 099
Блогерка мало не залишилася за кордоном через нове обличчя: фото до і після пластики
12 943
15 продуктів, які підвищують потенцію у чоловіків
12 440
Хлопчик з мему "Скоро вже буде Паска" виріс, і ось як він виглядає зараз
12 328
Пенсіонери залишаться без доплат: кого позбавлять надбавок
0
Секрети вирощування айстр на розсаду і у відкритий ґрунт
0
Щоб не толерувати насилля: alyona alyona відмовилася виступати з відомим українським співаком
0
5 знаків Зодіаку отримають особливий сюрприз: Сонце в Тельці подарує дива
0
Світлана Тарабарова озвучила різницю у віці з чоловіком і висловилася про його перший шлюб
0
Як городники використовують тютюн для захисту рослин
0
Що категорично заборонено робити на Великдень: з цими правилами не варто жартувати
0
Шкідливі для органів і канцерогенні: добавки, яких потрібно уникати
0
Чи можна освячувати алкоголь у Великодньому кошику: думка церкви
0
Брати знайшли старовинну пляшку на березі: коли відкрили не повірили очам
0
Як позбутися неприємного запаху в шафі: потрібно поставити туди блюдце з цим продуктом
0
Як направити сили томатів на плодоношення: менше зелені – більше врожай
0
Лікарі розповіли, чого не варто робити відразу після їжі
0
🧳 Валіза мрії: яку обрати для ідеальної подорожі?

  Подорож — це завжди нова історія. Вона починається не з ...

Як зробити крем для обличчя самостійно і отримати величезне задоволення від результату

Ефективні засоби для обличчя здатні не лише поліпшити колір ...

Наймодніша паска 2025: який декор буде у тренді цього року

Великдень – це не лише духовне свято, а й чудова нагода ...