U-News » Суспільство » Аеропорти провокують дивну поведінку людей, і експерт пояснив, чому так відбувається
Всі новини

Аеропорти провокують дивну поведінку людей, і експерт пояснив, чому так відбувається

Поведінка людей в аеропортах та літаках часто буває дивною, інколи навіть асоціальною. Це можуть бути просто легковажні вчинки, як сон на підлозі чи заняття йогою, а можуть бути серйозні інциденти - від п'яних сварок до спроб відкрити двері літака.

Чому аеропорти та літаки викликають у людей дивну поведінку, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на The Conversation.

У всьому винен тільки алкоголь?

Дивна, а часом і асоціальна поведінка, в аеропортах та літаках в останні роки стала більш помітна. Психологи кажуть, що ці проблеми та інциденти почали збільшуватися через збільшення затримки та відкладання рейсів по всьому світу.

Деякі авіакомпанії навіть закликають обмежувати пасажирів у доступі до алкоголю - десь його повністю заборонити для продажу, а десь - обмежувати до двох напоїв в барі аеропорту. І все це - щоб уникнути п'яних інцидентів. Але психологи кажуть, що справа не тільки в алкоголі.

Багато пасажирів - це люди, які летять на відпочинок. І в їхньому сприйнятті подорож та пригоди починаються вже в аеропорту. Вони прагнуть розпочати свою відпустку вже, адже часу в них зазвичай 1-2 тижні. Вони стурбовані польотом, а це змушує поводитися їх нехарактерно або шукати заспокоєння в алкоголі.

Шум та натовпи в аеропортах - це теж додатковий фактор. Як зазначають спеціалісти в психології навколишнього середовища, люди дуже чутливі до безпосереднього оточення і можуть легко стати "перевантаженими" стресорами, таким як натовп та шум.

Стрес та тривога викликають дратівливість, як тимчасову, так і постійну. Люди, які зазвичай тривожні, більш схильні до гніву. А тимчасовий тривожний настрій викликає спалахи гніву.

Психогеографія має велике значення

Також варто подивитися на аеропорт з психогеографічної точки зору. Психогеографія вивчає вплив місць на емоції та поведінку людей, особливо міського середовища.

У кельтських культурах існує концепція особливих "тонких місць" - часто священних гаїв або лісів, де тонка завіса між матеріальним і духовним світом. У тонких місцях ми перебуваємо між двома сферами, фактично не повністю ні в тому, ні в іншому місці.

У сучасному технологічному світі аеропорти також можна розглядати як таке тонке місце - лімінальні зони, де межі зникають. На буквальному рівні національні кордони зникають. Пройшовши контроль, ми потрапляємо на землю між двома країнами. Концепція місця стає туманною.

Ми втрачаємо контроль часу

Так само туманним стає і поняття часу в аеропортах. Збираючись сісти в літак, ми перебуваємо в граничному просторі між двома часовими поясами, збираємося стрибнути вперед у часі або навіть повернутися в минуле. Деякі рейси прилітають раніше часу відправлення, оскільки вони перетинають часові пояси.

"Уміння керувати своїм часом дає нам відчуття контролю над своїм життям. Втрата цього може бути ще одним джерелом тривоги", - каже психолог Стів Тейлор.

Аеропорт - це зона відсутності, де теперішній момент небажаний. Кожна увага звернена до майбутнього, до своїх польотів і пригод, які їх чекають, коли вони прибудуть у пункт призначення. Ця інтенсивна зосередженість на майбутньому часто викликає розчарування, особливо, якщо рейси затримуються.

Мінливими стають й особисті кордони. Незнайомці діляться своїми планами на подорож та відпустку, розмовляють відверто про якісь дуже особисті речі. На землі між кордонами - соціальні заборони не діють. А алкоголь може ще більше цьому сприяти.

Через туманність часу та місця аеропорти створюють відчуття дезорієнтації. Ми визначаємо себе в термінах часу і місця. Ми знаємо, хто ми є по відношенню до наших повсякденних справ і звичного середовища.

Усі ці фактори можуть мати звільняючий ефект для людини. Деколи час для людини - це ворог, який краде миті життя та пригнічує термінами. А вийти за межі часу - як вихід з в'язниці.

А ще втрачаємо відчуття ідентичності

То саме стосується й ідентичності. Почуття ідентичності важливе для нашого психологічного здоров'я, але може й обмежувати нас. Тому вийти за межі наших звичайних повсякденних справ і середовища підбадьорює. Свобода, яка починається в аеропорту, продовжується під час наших подорожей.

"Відповідно до теорій психолога Зигмунда Фрейда, це можна інтерпретувати як перехід від нашого нормального цивілізованого его до примітивної, інстинктивної частини психіки, яку Фрейд назвав ідентифікатором. За його словами, ідентифікатор є місцем наших бажань і потягів, наших емоцій і агресії, і воно вимагає миттєвого задоволення. Ідентифікатор зазвичай стримується его, але він завжди може прорватися, особливо коли наші гальмування послаблюються алкоголем або наркотиками", - пояснює психолог Стів Тейлор.

Деякі відпочиваючі дозволяють своїй ідентифікації проявити себе, щойно вони проходять через охорону. І як тільки вони стають сп'янілими, ідентифікатор стає повністю домінуючим і може спричинити хаос.

Читай U-News в Google News

Читають Коментують
Кардіолог назвала найбільш небезпечний для серця алкогольний напій
38 313
Дитина зустріла сестру-близнючку своєї матері: її реакція стала хітом
37 416
Дзідзьо відреагував на вагітність колишньої дружини та публічно звернувся до неї
18 775
Вікторія Булітко відреагувала на звільнення Глущенко із «Дизель Шоу»
17 398
Симптоми утворення тромбів і продукти, що захищають від них
15 643
Чому навіть хороші й надійні чоловіки зраджують: психолог назвав 8 причин
14 886
Туалет на вулиці та подача води відром: у Києві здають в оренду цікавий "таунхаус"
14 617
За 5 років мама тричі народила близнюків: лікарі кажуть, що це диво
14 179
Блогерка мало не залишилася за кордоном через нове обличчя: фото до і після пластики
13 174
Хлопчик з мему "Скоро вже буде Паска" виріс, і ось як він виглядає зараз
12 607
15 продуктів, які підвищують потенцію у чоловіків
12 536
Пуповину перерізала ножицями для брів: жінка не знала, що вона вагітна, поки не народила
12 257
Вчені назвали напій, який запобігає серцевим нападам, інсультам і закупорюванню вен
11 917
5 помилок у зберіганні та приготуванні м’яса, які допускають майже всі господині
0
Воскресіння Христове: речі, які заборонено робити на Великдень
0
Що сказати замість "Христос Восрес" на Великдень: здивуйте рідних цими цікавими варіантами
0
Чи треба обривати цвіт яблуні, про що не здогадуються садівники
0
Як позбутися плісняви ​​на стінах народними засобами
0
Три знаки зодіаку, яким сьогодні необхідно більше мовчати і менше говорити
0
Кардіолог розповів, як уникнути затвердіння артерій і безпечно скидати вагу
0
Універсальний продукт, за допомогою якого ресторанні кухарі покращують смак страв
0
Як залучити удачу в особисте життя: 5 найдієвіших практик
0
Дуже неочікувано: як Вікторія Бекхем примудрилася скопіювати образ власної невістки
0
"Не можу встати з ліжка": Надя Дорофєєва поскаржилася на проблеми зі здоров'ям
0
Вона напівоголена: чому школярам в Техасі заборонили дивитися на прапор Вірджинії
0
5 звичок на кожен день, які допомагають боротися з вірусами
0
🧳 Валіза мрії: яку обрати для ідеальної подорожі?

  Подорож — це завжди нова історія. Вона починається не з ...

Як зробити крем для обличчя самостійно і отримати величезне задоволення від результату

Ефективні засоби для обличчя здатні не лише поліпшити колір ...

Наймодніша паска 2025: який декор буде у тренді цього року

Великдень – це не лише духовне свято, а й чудова нагода ...