Українці можуть вигідно продати старі монети певних різновидів. Річ у тім, що через свої особливості вони дуже цінуються колекціонерами, а тому ті готові платити за них великі гроші. Наприклад, за 5 копійок 1992 року різновиду 1.1АА можна отримати 4000–10 000 грн.
Як пояснили фахівці ресурсу "Монети-ягідки", відрізнити від інших монет їх можна за низкою ознак. Зокрема:
- середнім зубом тризуба – з потовщенням у верхній частині;
- одиницею в даті – вона з хвостиком;
- гроном №2 – у формі прямокутного трикутника.
- гуртом з великою насічкою.
"Через помилку на монетному дворі невелика кількість монет отримала велику насічку на гурті. Саме такі 5 копійок дорого купують нумізмати", – розповіли фахівці.
За такі 5 копійок добре заплатять
Водночас, на більшості старих українських монет розбагатіти не вдасться. Річ у тім, що колекціонери цінують лише монети з дорогоцінних металів – наприклад, срібла чи золота, а також рідкісні екземпляри. Водночас, звичайні обігові українські монети скарбом не є – через свою "простоту" та масовість.
"Люди чомусь думають, що якщо взяти монету, відкласти її і через 100 років комусь там продати, то вона буде коштувати мільйон. Це помилка. Часто надсилають на оцінку 25 копійок. А їхній тираж був 50 із чим мільйонів штук. Це, грубо кажучи, по одній монеті на людину. І якщо зайти до груп оцінки монет – то там дійсно, кожен перший їх надсилає", – розповів OBOZ.UA нумізмат Віталій Ткач.
Він підкреслив: 99,9% монет – абсолютно звичайні. А щоб знайти бодай наскількісь вартісну, колекціонерам треба перебрати цілу гору копійок.