Дрібні дірки на редисці свідчать про неналежний розвиток рослини – що саме призводить до цього і як все виправити та отримати цілі й смачні плоди?
Якщо при вирощуванні редиски одного дня ви помітити, що з’явилися дрібні дірки – це знак, що потрібно приділити всю свою увагу на догляд за цією культурою. Такі отвори свідчать про появу хрестоцвітних блішок – це небезпечні шкідники, які наносять серйозної шкоди врожаю редиски. За короткий проміжок часу ці комахи здатні пошкодити листя рослини і знищити всі плоди, тому ймовірність втрати врожаю значно підвищується при появі цих паразитів.
Найбільш популярними і дієвим способом захисту редиски є накриття грядок агроволокном. Таким чином, створюється бар’єр, який не дозволяє шкідниками дістатися до культури, а також агроволокно створює несприятливі умови для їх розмноження. Необхідно зробити таке укриття під час активного росту культури, тоді овоч є найбільш вразливим.
Наступним не менш ефективним методом є застосування деревного попелу. Його варто розсипати на листя редиски та у міжряддях, тобто там де можуть ховатися шкідники.
Важливо проводити регулярне зволоження ґрунту, відсутність води може призвести до утворення пустот всередині коренеплодів, сухості та погіршення смаку плодів. Більшість городників висівають цей овоч навесні, але його можна вирощувати протягом усього року, якщо дотримуватись правильних умов.
Хоч і редиска вважається невибагливою рослиною, але все ж краще вона розвивається при додатковому підживленні. Найкращий варіант серед органічних засобів – курячий послід. Вам необхідно взяти 1 кг посліду і залити його 3 л води, після чого настояти розчин протягом трьох днів. Потім цю суміш необхідно розвести з водою у пропорції 1:10.