Компост для грядок — це найкраще, що може бути для підживлення всіх рослин. Безкоштовно та дієво — ідеальне поєднання. Облаштування компосту повинно відбуватися з дотриманням певних правил.
І порушення одного з них призводить до появи на ділянці сильного смороду та змінює структуру безпосередньо самого компосту.
Гниє, а не перепріває
Експерти розповіли, що при облаштуванні компосту дачники припускаються помилки, яка порушує нормальний процес компостування. Потрібно ставити спеціальні ящики, а не робити яму. Компост повинен перепрівати на поверхні землі, а не в ній.
Саме в компостній ямі найчастіше компоненти починають гнити. Через це з’являється поганий запах. На ділянці він точно небажаний. При розміщенні на поверхні в ящиках компост перепріває та перетворюється в гумус. Саме він допомагає покращувати ґрунт на грядках, насичує мікроелементами, збільшує родючість.
Не кладіть це в компост
Не все підряд варто закидувати компост. Причина в його чистоті для використання та швидкості перероблення бактеріями. Наприклад, різноманітні органічні відходи — це добре, але чайні пакетики з глянцевими упакуваннями (етикетка, коробка) потрібно розбирати.
Глянцеве покриття не дає паперу перепрівати, залишаючись в незміненому вигляді. Таке в компості точно зайве. Також в компост не відправляють скляні, пластикові відходи, фекалії тварин, жири та синтетичні матеріали.