Там, де проти комарів неефективні репеленти, допоможе ефірна олія. Головне, вибрати саме ту, яку кровопивці на дух не переносять.
Літо й комарі, здається, нероздільні. Увечері хочеться відпочити на терасі, але скажені комахи не дають розслабитися. А потім ще кілька днів місця укусів дико сверблять.
Для таких випадків слід мати під рукою репелент. А бажано – кілька різних. Тоді шанси, що хоч один спрацює, зростуть. Втім, не до душі перспектива бризкати на себе якимись складними хімічними формулами. У такому випадку можна скористатися натуральним продуктом – ефірною олією.
Запах цих трьох видів олії комарі ненавидять більш за все.
Евкаліптова олія. Дослідження показало, що ефірна олія евкаліпту забезпечує захист від комарів на 95% навіть через три години після нанесення. Її потрібно змішати з олією-носієм (наприклад, оливковою, але у крайньому разі підійте й соняшникова) у співвідношенні 1:10. Але для дітей віком до трьох років її використовувати не рекомендують.
Лавандова олія. Ця олія – 3 в 1: відлякає комарів, заспокоїть вас і шкіру, якщо комар все ж прорвав оборону і вкусив. Просто капніть розведеної лавандової олії на вражене місце, потріть – і воно не свербітиме.
Олія цитронелли. Один з найпоширеніших натуральних репелентів від комарів. Її інтенсивний аромат маскує запах шкіри та поту, на які летять комарі. Щоправда, це короткочасний захист. Але якщо його поновлювати, комарів можна не боятися.
Олія чайного дерева. Крім того, що вона має науково доведений антикомариний ефект, олія чайного дерева – чудовий антисептик з протизапальними властивостями.
Варто пам’ятати, що ефірну олію слід наносити на тіло тільки у розведеному вигляді – змішуючи з олією-носієм. І обов’язково перед цим протестувати на невеликій ділянці шкіри, щоб уникнути алергічної реакції.