Грузія — ідеальна країна для шанувальників гарного вина, солодощів і м’яса. Крім того, попри стереотипи вегетаріанці також знайдуть для себе тут вдосталь овочевих страв.
Хачапурі по-аджарськи
Саме аджарську версію цього хлібу визнають найсмачнішою. Таке хачапурі печеться у вигляді човників із сирною начинкою. Після того, як страву витягують з печі, до начинки додають сире яйце та вершкове масло. Хачапурі подається на стіл ще гарячим. Щоб правильно скуштувати страву, потрібно перемішати сир з яйцем та маслом, відламувати по шматку тіста та вмочати в начинку.
Шашлик
Ця традиційно грузинська страва вже давно відома на весь світ. Для шанувальників не спробувати шашлик на його батьківщині означає, що не спробувати тут взагалі. У Грузії його називають мцваді та готують найчастіше з цільної яловичої вирізки. Однак технологія його приготування дещо відрізняється від звичної нам. М’ясо попередньо не замочують, тому воно може здатися трохи сухим.
Ачма
Страва являє собою листковий пиріг, в якому шари тіста змазані сиром та маслом. Для його приготування використовують солоні сорти сиру чи сулугуні та несолодке тісто. Подають пиріг зазвичай з кефіром чи з соусом мацоні. Якщо захочете повторити цю смакоту вдома, можна використати лаваш чи тісто для лазаньї. Приємною особливістю ачми є те, що всі смакові якості страви зберігаються навіть через декілька повторних розігрівань.
Пахлава
Цей десерт поширений і в нашій країні, але в Грузії пахлаву можна знайти всюди. Її готують з тонких шарів тіста, змазаних солодким сиропом та горіхами. Найкращий спосіб спробувати її оригінальний смак — замовити тури в Грузію. І вже там купити пахлаву в крамничках для місцевих жителів. Десерт у приготуванні досить складний, а транспортування витримує погано.
Чурчхела
Незвичайні ласощі підкорили серця багатьох ласунів. Нанизані на нитку горіхи поливають сиропом з виноградного соку, цукру і борошна. Найсвіжіша чурчхела повинна бути гнучка та м'яка, без білого нальоту. За бажанням її можна знайти в туристичних магазинах, але традиційний десерт продають місцеві жителі на ринку чи в селах.
Хінкалі
Хінкалі — це грузинська версія українських вареників чи пельменів. Їх готують у вигляді мішечків з різною начинкою: від овочевої до м’ясної. Традиційно всередині знаходиться бульйон, і вважається особливою майстерністю не пролити його під час їжі. Головне правило — тримати хінкалі руками за хвостик, який потім викидається. Страва подається без соусів, приправити можна лише чорним перцем.