Сфера використання фарб в ремонті та будівництві постійно розширюється. Завдяки новим сировинним матеріалам, технологіям, обладнанню і ексклюзивним рецептурам, стало можливим отримати різноманітні за видом обробки, кольору, текстури та фактури емалевого покриття. Це допомогло фантазії архітекторів та дизайнерів втілити в реальність, і зробити сучасний дизайн як інтер’єрів, так і екстер’єрів більш вишуканішим, оригінальнішим, креативнішим та розкішнішим.
Усі фарби, що використовуються в ремонті та будівництві можна розділити на наступні категорії:
-
фарби для внутрішніх та зовнішніх робіт;
-
фарби по металу, дереву чи бетону;
-
водостійкі та неводостійкі фарби;
-
вогнетривкі та легкозаймисті тощо.
Але, як би ми не ділили фарби, їхні будь-які класифікаційні параметри завжди залежатимуть від того, з чого вони виготовлені. Тому в даній статті ми більш детально зупинимося на видах фарб для ремонту та будівництва, їх особливостях, призначенні та з’ясуємо які компоненти входять до їх складу.
Тож, за хімічним складом фарби для ремонту та будівництва поділяються на:
-
водоемульсійні;
-
ті, що на основі органічних розчинників ЦПХ (ЦПХВ);
-
мінеральні ( вапняні, цементні, силікатні);
-
алкідні (масляні) та емалеві.
Водоемульсійна фарба - суміш нерозчинних дрібнодисперсних частинок у воді. Завдяки відсутності токсичних органічних добавок, емульсійна фарба чудово підходить для внутрішніх ремонтних робіт - фарбування стін, стелі та відкосів. Водостійкість такої фарби буде залежати від наявності у складі додаткових речовин, таких як ПВА (неводостійка) та акрилат і силікат (водостійка). Перевагою такої фарби є швидке висихання, а недоліком - непереносимість низьких мінусових температур, тому й використовується вона переважно в середині опалювального приміщення.
Перхлорвінілові і цементні перхлорвінілові фарби - це вид органічних фарб, основою яких є похідні целюлози. Особливістю таких фарб є те, що вони мають насичений колір, швидко висихають, можуть чудово “лягати” на гарячу та вологу поверхню. Використовують органічні перхлорвінілові фарби в ремонті для фарбування цементної чи бетонної поверхні.
Мінеральні фарби відзначаються найкращими експлуатаційними властивостями, тому використовуються переважно в умовах зовнішнього жорсткого атмосферного клімату для фарбування пористих матеріалів з цегли, бетону, шпаклівки або цементу. Строк служби такого покриття може досягати 20 років, а все завдяки основі, тому що основним компонентом різного роду мінеральних фарб є рідке скло.
Відносна дешевизна та екологічність масляних алкідних (що на основі оліфи) та емалевих (що на основі лаку) фарб не дає втрачати їм своїх рейтингових позицій на ринку традиційних рідких ЛКМ. Такі фарби сьогодні чудово використовуються в ремонті для захисту та декоративного покриття дерева, металу чи шпаклівки як ззовні, так і всередині приміщення. Утворювальна поверхнева плівка масляних фарб робить їх стійкими до впливу УФ випромінювання та підвищеної вологості повітря.