Міжнародна група вчених визначила, які моделі харчування найбільше пов’язані з утворенням серцево-судинних захворювань та ризиком смерті, йдеться в дослідженні.
Учені з Пекінського та Оксфордського університетів, Університету Західної Австралії проаналізували дані британського біобанку про здоров’я та спосіб життя більш як 116 тисяч людей. За майже п’ять років у 4 245 з них зафіксували серцево-судинні захворювання, інфаркти та інсульти, 838 померли через це. Ще 3629 людей померли від інших причин.
Виявилося, що два режими харчування пояснюють 63% відмінностей в енергетичній щільності, наявності цукру і жиру. Зокрема, перший режим передбачає надмірне споживання шоколаду, кондитерських виробів, масла і хліба з низьким вмістом клітковини. Натомість у цьому випадку люди споживають недостатню кількість свіжих фруктів і овочів. За такого раціону ризик серцево-судинних захворювань підвищувався в 1,07 раза, а ризик смерті від будь-якої причини – у 1,37 раза.
Другий режим харчування передбачає споживання цукровмісних напоїв, фруктових соків, столового цукру, а також консерви. У такому випадку ризик серцево-судинних захворювань підвищувався в 1,14 раза, а ризик смерті від будь-якої причини – у 1,11 раза.