Лікар-кардіолог Анна Солощенко розповідає, що всі препарати для лікування гіпертонічної хвороби поділяються на 2 групи.
1) Препарати «на швидку допомогу». До них належать добре відомий багатьом каптопрес, краплі «Фармадипін», таблетки анаприлін і деякі інші ліки. Також лікар відзначає, що но-шпа, папазол, раунатин, магнезія внутрішньом’язово до таких препаратів не належать.
«Що потрібно сказати про цю групу ліків? Вони завжди знижують тиск, хай би який він був до прийому. Вони дуже сильні, оскільки містять великі дози. Вони дуже швидко починають діяти (особливо при прийомі під язик) і швидко закінчують свою дію. Використовуємо ми їх для купірування гіпертонічного кризу. Досвідчений кардіолог завжди розповість вам на першій консультації, що і скільки ви повинні прийняти в разі кризу», — пояснює Анна Солощенко.
2) Антигіпертензивні препарати, тобто препарати, які попереджують підвищення артеріального тиску. Ліки цієї групи починають діяти дуже повільно і лише при регулярному прийомі.
«Іноді для того, щоб препарат «запрацював», потрібно чекати три-чотири тижні. Чому? Тому що дуже низька дозування в їх складі. І потрібен час, щоб діюча речовина накопичилося і почало працювати в повну силу. Для чого я роблю акцент на цьому? Для того, щоб пацієнти не кидали прийом ліків у перший тиждень через те, що «не працює». Працює, просто потрібно почекати», — пояснює кардіолог.
Також лікар відзначає, що ця група препаратів не тільки нормалізує тиск, а й попереджає ураженні органів-мішеней.
Окрім того, ці препарати не знижують нормальний тиск, а запобігають його підвищенню.
«Тобто якщо ви вранці встали і тиск у вас 120/80, то не потрібно боятися прийняти свою звичайну таблетку. Тиск не впаде, просто не підвищиться, коли ви почнете свій день. А якщо ви пропустите прийом через острах «звалити» тиск, то препарат не накопичиться і не буде працювати», — говорить Анна Солощенко.