Людям схильним до тромбозів, треба вживати ці продукти.
Овочі
Помідори, буряк, капуста (особливо квашена), солодкий перець, огірки (більшою мірою солоні). Ці продукти харчування безпосередньо покращують реологічні властивості крові, перешкоджаючи утворенню тромбів в серці та судинах.
Фрукти
Лимон, грейпфрут, яблука, гранат (діє двояко: зменшує в’язкість крові, але збільшує кількість формених елементів), апельсини та мандарини (меншою мірою). Їх кроворозріджуючий ефект обумовлений вирівнюванням балансу за рахунок високого вмісту мікроелементів та вітамінів, особливо аскорбінової кислоти.
Соки
Фруктові, овочеві, ягідні або їх різні поєднання: томатний, яблучний, буряковий, буряково-яблучний, журавлинний, полуничний, смородиновий, абрикосовий, персиковий.
Мед
Це потужний регулятор всіх відновних реакцій в організмі, у тому числі, і згортання крові.
Ягоди
Калина, полуниця, малина, суниця, чорниця, ожина, журавлина, чорна і червона смородина. Практично всі ягоди в сирому або у вигляді соку добре розріджують кров, так як в них міститься багато корисних речовин і вода.
Водний режим
Вживання достатньої кількості води на добу забезпечить її затримку в судинному просторі. На цьому тлі буде відбуватися природне кроворозрідження, яке вважається одним з найбільш правильних. В якості рідини можна використовувати звичайну очищену або лужну мінеральну воду, зелений і неміцний чорний чай з медом і лимоном, соки, морси, відвари лікарських рослин, компот.
Ароматичні речовини і приправи
Стручковий перець, часник, яблучний оцет, кріп, хрін, кориця, м’ята, імбир. Особливо варто відзначити дію імбиру, який може використовуватися в якості приправи до готових страв або заварюватися у вигляді чаю. Не варто використовувати його занадто багато у зв’язку з високим ризиком виникнення побічних ефектів.