Пацієнти часто припускаються помилок у вимірі тиску. Про це розповіла лікар-кардіолог Наталія Іванюк. Вона пояснила, як насправді потрібно вимірювати тиск.
Вимірювати тиск рекомендується в один і той же час двічі на добу з інтервалом 12 годин. Наприклад, о 7.00 та 19.00 або о 9.00 та 21.00. Щоб підвищити точність вимірювань, можна проводити серію з трьох вимірів з інтервалом між ними 2-3 хвилини. Це особливо важливо для хворих на аритмію.
Якщо ви курите, то за 1 годину до вимірювання тиску постарайтеся не курити. Не пийте кави та міцного чаю, не займайтеся спортом і не перенавантажуйте свій організм. Перед зняттям показань необхідно заспокоїтись та витримати паузу в 15 хвилин.
Вимірювання потрібно проводити сидячи, спираючись на спинку стільця. Розслабтеся й не схрещуйте ноги.
Рука повинна лежати на столі (на рівні серця). Якщо рука висітиме в повітрі або ви напружуєте її, ваші показники підвищаться на 10 пунктів. Передпліччя має бути зафіксовано лише на рівні серця.
Під час вимірювання не розмовляйте та намагайтеся не рухатися.
Потрібно вимірювати тиск на обох руках, і якщо на одній із рук тиск вищий, то завжди вимірювати тиск на ній. (Різниця в 10 мм рт. ст. між правою та лівою рукою — це нормально.)
Манжета тонометра повинна бути розміщена на плечі вище ліктьового згину (приблизно на 2 см), а мітка датчика над плечовою артерією. Датчик може бути позначений словом ARTERY, знаком Φ або іншою міткою залежно від виробника приладу.
У жодному разі не надягайте манжету поверх одягу, оскільки це впливає на показники. Манжета повинна торкатися шкіри вашої руки, не надто тиснути і підходити за розміром.
Результати вимірювань артеріального тиску слід записувати в щоденник самоконтролю, щоб їх можна було проаналізувати та показати лікарю.
Ці показники дуже важливі для вибору лікарського засобу при лікуванні артеріальної гіпертензії, наголошує кардіолог.