Навіть за умови, що бойові дії в Україні припиняться, приміром, завтра, хвиля високих цін продовжить своє існування протягом наступних 3-5 років. Однією з основних причин є бажання багатьох країн накопичувати резерви.
Про це розповів міністр агрополітики Микола Сольський в інтерв'ю "Економічній правді".
За його словами, поки не вирівняються настрої і не буде балансу, ціни на продукти продовжать зростати.
Яка ситуація з продовольством в Україні
Сокальський каже, що влада наразі не бачить проблем з продовольством в Україні. Вони є лише там, куди його не можна довезти.
Він додав, що запасів базових продуктів у країні вистачить на кілька років, наприклад, олії – на 10 років. На певних складах у мережах вони невеликі, менші, ніж до війни. Але ті й не можуть сформувати великі обсяги, тому що на це потрібні оборотні кошти, і таке завдання, по суті, не стоїть.
"Щодо переліку необхідних товарів. Окремо треба додати, оскільки у нас багато зернових, і частина з них – це корми для тварин, то у нас точно є м'ясомолочна продукція. І особливих приводів для хвилювань тут немає", – зауважив міністр.
Що найбільше подорожчало в Україні
За перший повний місяць війни (березень) в Україні найбільше зросли ціни на овочі.
Порівняно з лютим цибуля подорожчала на 33,7% і середня ціна становить 19,4 грн за кілограм, а морква на 27,3%, до 20,1 грн за кілограм.
Серйозно подорожчала картопля, ціна за кілограм становить вже 11,7 грн, що на 22,6% більше, ніж у лютому.
Інші продукти також стрімко дорожчають:
- буряк – на 24,8%
- гречана крупа – на 11,4%
- яблука – на 11%
- пшоно – на 10,4%
- сало – на 8,5%;
- морожена риба – на 8,2%
- свинина – на 5,7%.