Хоча найчастіше вушні інфекції зустрічаються у дітей, вони також можуть бути у людей різного віку.
У той час як зовнішнє, середнє та внутрішнє вухо можуть інфікуватися, діагноз вушної інфекції зазвичай відноситься до інфекції середнього вуха або середнього отиту. Інфекції вуха викликають симптоми болю, повноти або тиску у вусі. Ці інфекції можуть вирішуватися самостійно, але часом потрібні антибіотики. Симптоми часто зменшуються протягом кількох днів після початку терапії, але біль у вухах і дискомфорт можуть заважати спати. Нижче наведено кілька порад, щоб краще спати, поки ваша інфекція не пройде.
1. Прийміть знеболювальне, наприклад парацетамол або ібупрофен перед сном. Дітям віком до 2 років перед використанням знеболювальних порадьтеся з педіатром. Якщо ви перебуваєте під наглядом лікаря з приводу будь-якого поточного захворювання або якщо ви приймаєте ліки, що відпускаються за рецептом, запитайте свого лікаря, який знеболювальний засіб вам найкраще підходить.
2. Дорослим, у яких є вушні інфекції, пов’язані з інфекцією верхніх дихальних шляхів, наприклад застудою, може бути корисно тимчасове застосування пероральних або назальних деконгестантів, таких як фенілефрин або псевдоефедрин. Використання їх перед сном може покращити комфорт і сприяти кращому сну. Якщо ваша вушна інфекція пов’язана з алергією, антигістамінний засіб може допомогти полегшити симптоми. У дітей антигістамінні та протинабрякові засоби не вважаються ефективними для лікування симптомів середнього отиту, тому використовуйте їх лише під керівництвом педіатра вашої дитини.
3. Намагайтеся спати в такому положенні, яке сприяє витіканню рідини з вуха. Спіть з додатковою подушкою, щоб ваша голова була зручно підперта. Щоб підняти узголів’я ліжка, покладіть дерев’яні блоки під ніжки ліжка або купіть клинову подушку, яку можна придбати в багатьох магазинах медичних товарів, і її можна розмістити між матрацом і пружинним блоком.
4. Пийте воду перед сном або ввечері. Як варіант, з’їжте легку їжу. Ковтання може допомогти запустити м’язи, які допомагають євстахієвим трубам, що проходять від середини вуха до задньої частини носової порожнини, відкриватися та дренувати, тим самим зменшуючи біль.
5. Спробуйте спати на боці, оскільки сонна спині створює сильніший тиск на вуха. Може бути зручніше спати на боці здорового вуха і сприяти дренажу.