В сучасній стоматологічній ортопедії використовують декілька видів коронок: металічні, металокерамічні, безмателеві, керамічні, металопластикові, з діоксиду цирконію. Клієнти стоматологів найчастіше замовляють коронки з кераміки. Ці коронки мають естетичний вигляд, стійкі до навантажень навіть на кутових зубах, не змінюють свій колір під впливом харчових барвників.
Чому стоматологи рекомендують керамічні коронки
Рекомендуючи своїм клієнтам коронки для встановлення, ортодонти враховують три основні критерії: естетичність, стійкість до зовнішніх впливів та надійність. Так, коронка, яка буде встановлена на зуби переднього ряду, повинна бути перш за все естетичною. Якщо треба відновити жувальні зуби, на перший план виходить надійність. Найчастіше керамічні коронки встановлюють тільки на передні зуби, в так звану «зону усмішки». Колір коронок майже не відрізняється від кольору нормального, здорового зуба. Найкращий варіант для жувальних зубів – це конструкція з діоксиду цирконію.
До переваг коронок з кераміки відносять:
- легкість матеріалу;
- можливість встановлення на частину зуба, що збереглася;
- гіпоалергенність матеріалу;
- стійкість до барвників;
- бездоганні естетичні властивості;
- стійкість до високого навантаження.
Кваліфікований спеціаліст стоматологічної клініки зможе встановити керамічну коронку так, що її майже не відрізниш від «рідних», дарованих людині природою зубів. Протез виготовляють в лабораторії на основі індивідуального зліпка. Завдяки цьому штучний зуб буде злагоджено працювати в зубному ряді. Якщо ви будете виконувати правила експлуатації, керамічні коронки будуть служити вам «вірою і правдою» не менше 7-10 років.
Показання до встановлення керамічних коронок
Відновлення зуба за допомогою коронки – звичайна, але дорога стоматологічна процедура. Штучна коронка виконує дві задачі: приховує дефекти зуба і відновлює його функціональні можливості. Стоматолог порекомендує вам встановити коронку в таких випадках:
- повна втрата зуба;
- руйнування природньої коронки більше, ніж наполовину;
- швидке стирання емалі;
- відкрита порожнина в зубі;
- викривлення форми зуба.
Керамічні коронки можна використовувати при протезуванні втрачених зубів. Найбільш надійний варіант – встановлення окремого протезу прямо на імплантат.
Сучасні керамічні коронки виготовляються за технологією CAD/CAM. Її суть полягає у виготовленні коронки на основі віртуального зображення протезу і сканованого знімку. Сама коронка виточується на фрезерувальному станку з числовим програмним управлінням (ЧПУ). За цією ж технологію виготовляються вкладки, вініри і керамічні пластини, необхідні для реставрації зуба.