Навіть якщо ви ретельно стежите за своїм раціоном і намагаєтеся контролювати кількість споживаного цукру, це ще не означає, що ви і справді дотримуєтеся безпечної дози, яку можна з’їдати щодня.
Денна норма цукру для людини не повинна перевищувати 25 г, з солодощів перевагу слід віддавати шоколаду та фруктам.
Про це розповів президент Асоціації дієтологів України та лікар-дієтолог вищої категорії Олег Швець в ефірі одного із телеканалів, Cursorinfo.
Лікар зазначив, що варто уважніше ставитися до вибору солодощів. Це звучить доволі примітивно, проте варто почати “перебирати” смаколиками.
Якщо стоїть вибір: солодощі з цукром або з цукрозамінником, то краще все-таки віддати перевагу звичайним цукеркам з цукром. Цукрозамінник має багато досі не прогнозованих впливів, у тому числі вплив на мікроби у кишківнику.
Якщо говорити про солодощі, то краще обирати чорний шоколад, оскільки там є какао, в якому є речовини, корисні для здоров’я. Але ще кращий вибір – це фрукти, зазначив фахівець.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує в ідеалі вживати не більше такої кількості цукру: жінкам – до 24 грам цукру в день, що дорівнює приблизно 5 чайних ложок без гірки, а чоловікам – до 36 грам (приблизно 7 чайних ложок).
Ця рекомендована доза не включає в себе натуральні джерела цукру, такі як фрукти і овочі. Тобто вам треба враховувати, що в цю “норму” треба вкластися разом із цурками, що потрапляють до організму із звичайної їжі.
Щоб зрозуміти, в яких продуктах міститься багато цукру, ретельно перевіряйте склад, не відходячи від полиці. Не забувайте, що той же цукор може маскуватися під такими “псевдонімами”, як мальтодекстрин, концентрат фруктового соку, нектар агави, кукурудзяний сироп, карамель, мальтоза, кленовий сироп, декстроза, глюкозні сиропи, кондитерський цукор, ячмінний солод, патока, галактоза і багатьма іншими.