У новому дослідженні, представленому на конференції Hypertension Scientific Sessions 2022 Американської кардіологічної асоціації, вчені дійшли висновку, що при підвищеному тиску молоді миші втрачали кісткову масу і стикалися з остеопорозом. Схожі процеси відбувалися і у старих мишей.
Остеопороз та підвищений кров’яний тиск зустрічаються досить часто.
Причому людина може мати і ту, й іншу ознаку одночасно. Але в ході недавнього дослідження на мишах вчені виявили, що запалення в їхньому організмі, викликане високим тиском, також може бути пов’язане з остеопорозом.
Експерти вважають, що безліч прозапальних імунних клітин у кістковому мозку може сприяти пошкодженню кісток та може послабити їх.
У ході дослідження вчені порівняли стан молодих мишей (їх вік за людськими мірками становив близько 20-30 років) з високим кров’яним тиском зі станом старих мишей (їх вік за людськими мірками – приблизно 47-56 років) без гіпертонії.
Через шість тижнів після початку експерименту фахівці з’ясували, що у молодих мишей з підвищеним тиском сильно зменшилася частка кісткової тканини (на 24 %), товщини губчастої трабекулярної кістки (яка знаходиться на кінцях довгих кісток; на 18 %), а ще знизилася здатність кісток протистояти різним видам сили (на 34%).
У той же час у старих мишей, які не страждали на гіпертонію, не спостерігалося такої втрати кісткової маси. А ось у старих особин із підвищеним тиском було все те саме, що й у молодих із гіпертонією.
За словами провідного автора дослідження Елізабет Марії Хеннен, у молодих мишей через гіпертонію кістки постаріли так, ніби самі миші були старші на 15-25 людських років.