Як же багатьом із нас набридло чути фразу, що ранкова трапеза – найважливіший прийом їжі. Але давайте поговоримо мовою фактів. Правильне харчування на сніданок знижує ймовірність розвитку захворювань жовчного міхура.
Якщо ми ігноруємо це – позбавляємо себе поживних речовин на дуже довгий період часу (приблизно 12-17 годин із моменту вечері). Ще до переваг здорової їжі після пробудження можна віднести профілактику інфарктів та інсультів, зниження тяги до постійних перекусів, зменшення ймовірності розвитку діабету і покращення роботи мозку.
Як бачите, сніданок – це не лише питання ситості, а й здоров'я та розумової продуктивності. Ідеальним варіантом може стати каша, проростки, яйця, ягоди, цільнозерновий хліб бездріжджовий, горіхи, мед тощо.
А ще є список продуктів, які під час ранкового прийому їжі натщесерце дадуть більше шкоди, аніж користі.
Йогурт
Ці ласощі містять чимало живих бактерій, тож уранці їх краще не пити. Адже соляна кислота, що є в голодному шлунку у великій кількості, просто роз’їсть молочнокислі бактерії, якими так цінні кисломолочні продукти. Йогурт можна вживати за дві години після основного прийому їжі або безпосередньо перед сном.
Свіжі овочі
Якщо з'їсти на сніданок натщесерце свіжі овочі, це може стати причиною печії, метеоризму, гастриту чи навіть виразки шлунку. Чому? Бо ці продукти містять органічні кислоти (зокрема дубильна кислота), які підвищують кислотність шлункового соку. Додатково овочі, з’їдені на голодний шлунок зранку, можуть викликати печію, метеоризм та біль у животі.
Кава
Один із найпопулярніших ранкових напоїв теж є у "табу-списку" їжі натщесерце. Кава поступово подразнює слизові, і якщо нею зловживати на голодний шлунок, то може розвинутися дефіцит серотоніну і виникнути гастрит, печія, синдром подразненого шлунку чи виразка. Проте її можна пити після повноцінного сніданку.
Каша швидкого приготування
Пакетики з кашами швидкого приготування – зручно. Особливо коли зранку у вас обмаль часу перед роботою чи навчанням. Проте ця продукція містить забагато цукру, що "дарує" багато калорій. До того ж виробники часто додають шматочки фруктів, які створюють ілюзію наявності корисних інгредієнтів. Як результат – шкідлива їжа, що не має користі.
Часник
Не варто їсти вранці їжу з часником. Перша причина – неприємний запах з рота, якого важко позбутися. Друга – у ньому є речовина аліцин, яка подразнює стінки шлунка і жовчного міхура, спричиняючи різні захворювання та дискомфорт.
Фрукти
На голодний шлунок не можна їсти груші, цитрусові та банани. У перших забагато грубої клітковини, яка може травмувати слизову шлунка. А в бананах є у великій кількості магній, який швидко засвоюється і збільшує навантаження на серце. Якщо ж усе це споживати після основного прийому їжі, то це не нашкодить роботі органів, а лише додасть енергії та наситить вас корисними вітамінами. А як щодо цитрусових? Вони мають велику кількість фруктовий кислот, які при потраплянні у голодний шлунок можуть спровокувати печію, гастрит і виразку.
Дріжджова випічка
Ці продукти, з’їдені натщесерце, дратують стінки порожнього шлунка і призводять до підвищеного газоутворення. Так ви будете починати день із відчуття важкості. Якщо ви звикли їсти вранці бутерброд, то оберіть альтернативний варіант – бездріжджовий хліб із сиром, а не з ковбасою.
Солодощі
Прокидатися й одразу їсти кондитерські вироби – шкідлива звичка. Це занадто навантажує підшлункову, яка ще не готова "працювати", і може спровокувати розвиток цукрового діабету.