Дзвіночки, що вказують на хворобу
Ми не завжди розуміємо свій організм та ігноруємо "сигнали", які він подає. Частіше за все ми просто не звертаємо на це уваги, а позбутися болі намагаємося за допомогою знеболювальних.
Сьогодні розповімо, чому не варто ігнорувати свій організм та до яких "дзвіночків" потрібно прислухатися, щоб попередити вбивчу хворобу серця.
Прислухайтеся до свого організму
Чи знали ви, що багато людей, особливо у період свят, помирають від фібриляції передсердь (далі ФП, - ред.), тобто цей стан дуже неочіковано переростає у серцевий напад? Зрозуміти, що у вас ФП, дуже важко, адже симптоми цього захворювання практично не помітні. Трохи прискорене серцебиття - зазвичай на таке уваги не звертають, і саме воно може перетворити сімейні посиденьки на трагедію.
Для всіх не є секретом те, що нормальний пульс у людини - від 60 до 100 ударів серця у хвилину. А коли пульс вище норми - це перший "тривожний дзвіночок" від організму, який ігнорувати смертельно небезпечно.
Зазвичай ФП загострюється під час вживання алкоголю у великих кількостях. Тож період свят дуже небезпечний. Ця хвороба поширена серед людей, які старше 30 років.
Фібриляція передсердь поділяється на різні види
- Пароксизмальна фібриляція передсердь - зазвичай вона проходить сама, через 48 годин, без лікування. Важливо відпочити, як тільки ви відчуєте погіршення самопочуття.
- Стійка фібриляція передсердь - вона триває до семи днів. Якщо її лікувати, проходить швидше.
- Тривала стійка фібриляція передсердь - вона триває рік і більше.
- Постійна фібриляція передсердь - цей вид ФП присутній постійно. Його потрібно лікувати
Важливо розпізнати симптоми ФП, оскільки може призвести до серцевого нападу.
Ознаки, про які вам потрібно знати
- Відчуття прискореного, тремтячого або прискореного серцебиття (прискорене серцебиття)
- Грудний біль
- Запаморочення
- Втома
- Знижена здатність до вправ
- Задуха