У той час, як пенсії в Україні проіндексували не всім, українцям, які досягнуть пенсійного віку наприкінці 2025 року, варто уважно обрати момент подання документів до Пенсійного фонду.
За словами експерта з пенсійних питань Віктора Богданова, у 2026 році розмір пенсії може зрости приблизно на 15%, тож тим, хто святкує 60-річчя у четвертому кварталі, вигідніше подати заяву вже після нового року, пише профільне видання "На пенсії".
Причина полягає у тому, що пенсії в 2026 році розраховуватимуться з вищої середньої зарплати за три попередні роки — 2023–2025. Станом на сьогодні попередні підрахунки свідчать, що середня заробітна плата, яка братиметься для розрахунку пенсій наступного року, може бути на понад 2 тисячі гривень більшою, ніж цьогоріч. Це автоматично збільшить пенсію приблизно на 15%.
Водночас Богданов застерігає: подати заяву до ПФУ потрібно не пізніше ніж через три місяці після досягнення пенсійного віку. Тобто, якщо день народження припадає на 11 листопада, заяву треба подати до 10 лютого 2026 року — тоді виплату призначать з наступного дня після 60-річчя.
Якщо ж звернутися із заявою пізніше, частину виплат буде втрачено.
Експерт радить також перевірити розрахунок пенсії з урахуванням найвигіднішого періоду заробітку — за 60 місяців поспіль до липня 2000 року без перерв у роботі. Це може помітно вплинути на підсумковий розмір виплати.
Отже, тим, хто отримує право на пенсію в кінці цього року, краще подати документи на початку 2026-го, щоб отримувати більшу суму. Проте важливо не пропустити тримісячний термін, аби не втратити виплати за кілька місяців.