Мобілізація в Україні послідовна, без сумбуру для комплектування частин ЗСУ. Тож, потреби у масштабному призові немає.
Мобілізація в Україні йде за планом
Про це під час брифінгу розповів начальник Головного управління Генштабу Олексій Громов. Він пояснив, що на початку війни було оголошено масштабну мобілізацію для того, щоб комплектувати наявні та нові підрозділи.
А ось надалі заходи щодо мобілізації проводяться у плановому порядку.
Громов також наголосив, що Україна не мобілізувала сотні тисяч людей за короткий період, як це було в Росії.
"Ми комплектуємо військові частини, формуємо нові підрозділи, робимо все за планом. Сумбурності у діях військово-політичного керівництва немає", — резюмував генерал.
Хаос в Росії
Чого не скажеш про армію противника. Оскільки Росія сподівалась захопити Київ за 3 дні, потужності війська скінчились майже відразу. В хід пішли завербовані зеки, контрактники, а тоді й "мобіки" на яких Путін таки наважився, бо іншого виходу не було в принципі. Втрати Росії настільки великі, що й цього недостатньо.
В самій Росії час від часу виникають протести проти мобілізації. Матері слізно плачуть, аби їх синів не забирали на вірну погибель. Та й самі росіяни часто відмовляються йти воювати. Вони намагаються уникнути мобілізації усіма можливими та неможливими способами. Втікають за кордон, ламають собі руки-ноги, а як відмазатись не виходить – здаються у полон.
Якою буде мобілізація у 2023 році в Україні
У Міноборони відповіли щодо того, чи буде мобілізація в Україні наступного року. Так, за словами Ганни Маляр, робити прогнози наразі складно, адже це залежить від ходу війни.
Наразі мобілізацію продовжено з 21 листопада на 90 днів. Вона триватиме до 19 лютого 2023 року.
У Міноборони також наголосили, що потреби у додатковій мобілізації в Україні немає, до лав ЗСУ в першу чергу відбиратимуть особовий склад, який вже мав досвід проходження військової служби.
А у МВС заявили, що на блокпостах повісток не вручатимуть, оскільки вистачає добровольців. У ЗСУ відбиратимуть кращих з кращих.