Холестерин - воскоподібна жирна речовина, яка присутня в кожній клітині організму людини. Він необхідний для синтезу гормонів, вітаміну D та жовчних кислот. Надлишок холестерину може накопичуватися у стінках артерій, що призводить до ішемічної хвороби серця.
- Норма холестерину залежить від віку та статі. Однак вирішальне значення має схильність пацієнта до серцево-судинних захворювань. Чим вона вища, тим більший ризик появи інсультів та інфарктів, і тим меншим має бути рівень холестерину в крові, — каже доктор медичних наук Домінік Ценявскі, цитує портал Medonet.
У нормі рівень у крові ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), або «хорошого» холестерину, повинен становити 1,42–1,68 ммоль/літр, а рівень ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину, — 2,2–4,8 ммоль/літр.
- Порушення ліпідного обміну найчастіше зустрічаються у людей із надмірною вагою та ожирінням. Додатковими факторами ризику є куріння, гіпертензія, ендокринні порушення, особливості метаболічного синдрому. Всі вони можуть призвести до високого рівня холестерину в крові. Наявність будь-якого з цих факторів має стати приводом для профілактичного визначення рівня холестерину в крові, — говорить лікар.
Симптомом підвищеного холестерину є ксантоми або підшкірні вузлики, які містять велику кількість ліпідів. Вони з'являються в характерній зоні — повіках та куточках очей. Крім цих змін, інших очевидних ознак високого рівня холестерину немає.