За оцінками, близько третини дорослих людей у всьому світі мають високий кров’яний тиск, що наражає їх на щоденний ризик інсульту. Симптоми рідко з’являються на початкових стадіях, але прогресуюче пошкодження кровоносних судин може зрештою спричинити симптоми.
На цьому етапі в ногах можуть виникнути три характерні відчуття.
Першими симптомами високого кров’яного тиску є ранні ранкові головні болі, носові кровотечі, нерегулярний серцевий ритм, зміни зору та шум у вухах.
У важких випадках симптоми можуть посилюватися, що призводить до втоми, блювоти, нудоти, сплутаності свідомості, занепокоєння, болю в грудях та м’язового тремору.
«У нормі судини, що несуть кров від серця до інших частин тіла, мають гладку внутрішню оболонку. Вони досить міцні та гнучкі, щоб проштовхувати кров через ваше тіло. Високий кров’яний тиск змінює це. Додаткова сила крові може пошкодити клітини на внутрішніх стінках ваших артерій», – каже лікар загальної практики Тетяна Захарова.
Оскільки цей тиск рідко може послабитись, він може призвести до розриву гладкої внутрішньої підкладки. Це, у свою чергу, може зробити внутрішню оболонку судини шорсткою, дозволяючи молекулам жиру, що переміщується зі струмом крові, чіплятися за неї. Стіни артерій, покриті жировими бляшками, можуть зменшити кровообіг у кінцівках.
“Коли приплив крові до м’язів починає перешкоджати, люди, швидше за все, будуть відчувати біль, ломоту та спазми”.
Люди з підозрою на високий кров’яний тиск повинні також оглянути свої гомілки щодо змін температури або тону шкіри. Іноді ослаблений пульс на ногах може викликати печіння або оніміння та поколювання.
Також можуть виникнути судоми після тренування, оскільки підвищена потреба у кисні не задовольняється.
“Хоча може здатися, що це не серйозні проблеми власними силами, вони є попередниками потенційно смертельних захворювань системи кровообігу”, – додає Захарова.