Чай асоціюється з гарячим напоєм, який здатний зігріти навіть у найсильніші морози. Багато людей розуміють, що чай можна заварювати за температури води +60 градусів або вище.
А хіба в холодній воді приготувати чай не можна? У цій технології розібрався докладніше портал ЧасДій.
Який сенс у холодному зварюванні
Якщо поглянути на склад чаю, то там можна зустріти:
- Вітаміни різних груп.
- Калій.
- Магній.
- Фосфор.
- Фтор.
- Мідь.
- Цинк та багато іншого.
А яка кількість речовин збережеться, якщо заливати окропом чай? При термічній обробці частина корисних речовин просто гине. Тому, якщо застосовувати холодний метод заварювання, більшість корисних речовин можна буде зберегти.
Відмінність холодного від гарячого заварювання
Смак чаю, завареного в холодній воді, серйозно відрізнятиметься від того, до чого звик багато хто. При правильній технології заварювання смак напою стане соковитим та яскравим. Щоб досягти цього, необхідно чітко дотримуватися технології приготування.
Як заварювати чай у холодній воді
Схема приготування напою виглядає так:
- Спочатку необхідно підготувати воду. Вона має бути чистою та смачною. Використовувати кип’ячену воду не варто, оскільки вона негативно вплине на смак напою.
- Для заварювання можна використовувати звичайний чайник.
- На дно вирушає кілька ложок чаю.
- Чайник заливається водою.
- Далі потрібно помістити чайник у холодильник на кілька годин. Коли настоїться чай, його можна споживати.
Правильний термін заварювання
Термін заварювання чаю в холодній воді залежить від того, який сорт вибрати. Якщо розглядати чорний або зелений чай, він заварюватиметься близько 4 годин. Пуер, улун та схожі – доведеться чекати близько 6 годин. Також варто дотримуватись правил: чим вище щільність чайного листа, тим довше він заварюватиметься у холодній воді. Подібна властивість не проявляється при використанні окропу.
Використання льоду
Цей спосіб можна назвати більш швидким та простим. Листя поміщається в заварник, заливається холодною водою і додається кубики льоду. При цьому способі відправляти чайник до холодильника зовсім не обов’язково. Такий спосіб дозволяє спостерігати, як відбувається заварювання.