Дієтологи виокремили популярні напої, які можуть впливати на вироблення кислоти в шлунку, зневоднювати, поступово витончити слизову оболонку шлунка та кишківника з часом, або навіть певним чином впливати на гормони і сприяти розладу шлунка.
Фахівці наголосили, що вони можуть зробити вас більш вразливими до нудоти, печії, нетравлення, болю в животі або інших симптомів. Дізнайтеся, які напої можуть зашкодити вашому травленню і до них треба ставитися із особливою обережністю.
Кава
Цей популярний напій приносить певну користь для здоров’я і може бути включений у добре збалансовану дієту, але кофеїн також здатний зашкодити травленню.
Насправді, споживання кофеїну може іноді уповільнювати процес травлення у вашому організмі через його здатність вивільняти гормони стресу (кортизол, адреналін та норепінефрин). Вони можуть збільшити частоту серцевих скорочень, одночасно підвищуючи рівень вашої енергії. Коли це відбувається, кровопостачання, яке зазвичай надходить до вашого кишечника, зменшується, і це може вплинути на швидкість, з якою ваш організм зазвичай перетравлює спожиті продукти.
Як показують дослідження, іноді кава може надмірно стимулювати вироблення шлункової кислоти, викликаючи кислотний рефлюкс та печію. Особливо це актуально, якщо пити каву на голодний шлунок.
Алкоголь
Якщо ви коли-небудь стикалися з наслідками надмірного споживання або сильного похмілля, ймовірно звертали увагу, наскільки алкогольні напої можуть зіпсувати травлення та спричинити дискомфорт.
Як пояснює доктор медичних наук, дієтолог, експерт з харчування Керолайн Томасон, алкоголь здійснює «унікальний вплив на травлення, тому що печінка віддає пріоритет його детоксикації». Тож, якщо ви їсте та п’єте одночасно, травлення фактично відсувається на другий план, поки алкоголь повністю не виведеться з організму.
Газовані напої
Деякі люди, які вживають газовані напої, звертаються до них, щоб заспокоїти біль у шлунку чи нудоту, втім ці напої також можуть сприяти розладам травлення. Вони здатні спричинити здуття живота або печію.
Томасон рекомендує вибирати альтернативи газованим напоям, які містять менше доданих цукрів (ніж може бути в стандартній содовій) та приготовлені з рослинної клітковини та пребіотиків, які можуть бути корисними для здоров’я травлення.
Енергетичні напої
Енергетичні напої містять велику кількість цукру, що може негативно вплинути на мікробіоту кишечника. Вони також забезпечують дуже мало поживних речовин і не містять клітковини.
Багато лікарів пов’язують вживання енергетичних напоїв з хронічним гастритом, станом, при якому слизова оболонка шлунка зазнає тривале пошкодження.