Біологічний вік людини не обов'язково відповідає зазначеним у паспорті цифрам.
Біологічний вік людини може бути як більшим, так і меншим, ніж зазначений у паспорті. Вчені пропонують різні способи визначення, віддаючи перевагу то одному, то іншому. Норвезькі вчені вважають, що найточніше визначити тривалість життя можна за допомогою так званого "кисневого" способу.
Його суть полягає у підрахунку максимального споживання кисню (МПК), доступного людині за хвилину. У ході аналізу даних 55 тисяч осіб вчені з'ясували, що чим гіршими були показники МПК, тим вірогіднішим був ризик передчасної смерті. Відповідно, високі показники споживання кисню сигналізували про більш тривале життя.
При цьому дослідники стверджують, що для підвищення цього показника необхідно вести активніший спосіб життя, причому розпочинати заняття спортом не пізно в будь-якому віці. За їхніми підрахунками, якщо люди починали більше уваги приділяти спорту у віці понад 50 і продовжували ці заняття регулярно, то показник передчасної смерті значно знижувався. При цьому найбільш ефективними у цьому плані вчені називають високоінтенсивні інтервальні тренування.