Осіння мінлива погода сприяє сезонним захворюванням. Ми звикли застосовувати народні методі лікування, такі як парення ніг, чай з калини і малини, проведення інгаляцій з картоплею.
Однак фахівці стверджують, що часом ці способи можуть лише завадити швидкому одужанню. Отже, яких народних порад краще уникати, пише news.in.ua.
Компреси з оцтом
Ще наші прабабусі при високій температурі протирали чоло й руки хворого розчином оцту й води, аби збити показники. Але цей метод категорично протипоказаний дітям через тонку шкіру. Розчин проникає через пори, потрапляє в кров і може викликати інтоксикацію. Та чим менша дитина, тим небезпечніші для неї оцтові компреси. Також не можна натирати дітей алкоголем. Хворих краще протерти змоченим в теплій воді рушником — поступово випаровуючись, вода допоможе знизити температуру.
Парення ніг
Приймати гарячі ванни, робити компреси та використовувати інші теплові методи не можна, якщо у вас температура вище 38 °C. Це може викликати гіпертермію та різко погіршити стан.
Чай з калини і малини
Чай з калини, звісно, корисний, однак його не рекомендують вживати гіпотонікам, бо ягоди понижують тиск.
Так само варто бути обережним з малиною. Такий чай можна пити лише раз на добу, оскільки малина солодка, а надмірне її споживання підвищить рівень цукру у крові. Медики застерігають: не можна пити чай з імбирем, корицею, гвоздикою людям із хворобами кишково-шлункового тракту.
Часник і цибуля
Досить часто при застудах рекомендують лікуватися цибулею і часником. Їх шматки засовують у носові пазухи. Але це призводить до пошкодження слизової оболонки і, відповідно, абсолютно ніяк не покращує стан хворого.
Інгаляції картоплею
При гострих респіраторних вірусних захворюваннях взагалі не варто робити інгаляції. Під дією парів інфекція з верхніх дихальних шляхів може спускатися нижче. Окрім цього, дихання над картоплею може обпекти слизові оболонки, тому що людина не в змозі проконтролювати температуру парів.
Алкоголь з перцем
Мабуть, ви чули про метод горілки з перцем, який начебто повинен зігріти хворого. Насправді алкоголь збільшує навантаження на печінку, яка й так перепрацьовує, бо страждає від ліків, які приймає хворий. А ще алкоголь особливо небезпечний людям із виразкою і панкреатитом. Тому таке самолікування може призвести до серйозних ускладнень, а у важких випадках навіть фатальних.