Коли варто чистити зуби вранці — до або після сніданку? Це питання викликає постійні дискусії, дивується лікар Адель Корягін.
«Адепти чищення до їди стверджують, нібито за ніч накопичується величезна кількість хвороботворних бактерій у ротовій порожнині і під час сніданку ми їх проковтуємо, так що можемо захворіти. Деякі унікуми навіть заявляють, що під час їжі емаль розм'якшується та її легше пошкодити при чищенні», — розповідає він.
Корягін запевняє, що кваліфікації будь-якого грамотного лікаря вистачить, аби «зарубати» ці аргументи.
Насамперед він нагадує, що соляна кислота в шлунку просто знищить усі бактерії з ротової порожнини.
«Дехто може заперечити, що є ще горло, де бактерії можуть осісти. Та й щоб «заробити» собі бактеріальне ураження ротоглотки, потрібно злісно і вперто не чистити зуби + регулярно вганяти себе в імунодефіцит (застуджуватися, переохолоджуватися, проймати системні кортикостероїди)», — говорить лікар.
Тим, кого досі турбує можливість заразити ротоглотку, Корягін нагадує, що після чищення зубів ми ще й обполіскуємо порожнину рота та горло. А якби прийом їжі розм'якшував емаль», то ми залишалися би без емалі ще в підлітковому віці.
«Як вишенька на торті: ось ви почистили зуби до їжі, поснідали і вирушили мешкати свій день. А що робити із залишками їжі після сніданку? Адже це шикарне середовище для надмірного зростання бактерій. Як результат — карієс», — говорить лікар.
Для того, аби справді прибрати все, потрібно після чищення зубів прополоскати рота, наголошує Адель Корягін.